Köşe Yazıları

Uludağ ve Bursaspor’a çok yakıştı!

Serkan Yetişmişoğlu'nun BursadaBugün'de yayınlanan köşe yazısıdır.

Bursa‘nın iki dev markası, güçlerini potada birleştirdi.

Kentin dünyaya açılan penceresi ve moral barometresi olan Bursaspor‘un; parkede ilk kez Süper Lig‘e çıkan takımı Potanın Timsahları, geçen hafta yeni isim sponsoruyla çıktığı ilk maçta Darüşşafaka Tekfen‘i İstanbul‘da 18 sayı farkla yenmişti.

İşte, bu yeni güçbirliği dün resmen duyuruldu.

Bursa‘nın asırlık dünya markası Uludağ İçecek Türk AŞ‘nin; Bursaspor‘a “Frutti Extra” ürünü ile yaptığı isim sponsorluğu, renkli bir tanıtımla imzalandı.

Tofaş Spor Salonu‘nda taraftarların ve basın mensuplarının katıldığı lansman, her yönüyle detaylı bir şekilde planlanmıştı.

Beinsports‘tan tanıdığımız basketbol spikeri Şükran Albayrak‘ın sunduğu tanıtıma, yeşil-beyazlı teknik heyet ve basketbolcuların anons edilmesi ve kendileri için özel olarak hazırlanan platformdaki yerlerini alması güzeldi.

Tanıtımdaki konuşmaları haberlerden okumuşsunuzdur.

Fazla detaya girmeyeceğim, sadece bazı önemli detayların altını çizmeye çalışacağım.

Uludağ İçecek‘i yöneten ailenin; tüm yönetici fertleriyle, lansmana katılması ve konuşma yapması, bu sponsorluğa ne kadar önem verdiklerinin bir göstergesiydi.

Uludağ İçecek Türk AŞ Başkanı Mehmet Erbak‘ın, “Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden önce Bursaspor‘a sponsor olan Durmazlar ailesinden bayrağı devraldık. Kendilerine teşekkür ederiz” demesi çok naif bir davranıştı.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK MODEL”

Sponsor firmanın Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl ise, “Bu birlikteliğimizle beraber, Türkiye‘ye örnek oluşturacak bir kulüp olacağız. Bu birliktelik devam ettikçe, hedefler de büyük olur” vurgusu yapması ve yakın gelecekte Euro Cup‘a katılma hedefini ortaya koyması Uludağ İçecek‘in bu sponsorluğu uzun vadeli olarak düşündüğünün en somut göstergesiydi.

KIZIL: “BENİM OLDUĞUM YERDE BAŞARI OLUR”

Bursaspor‘u 2006’da Lig A’da şampiyon yaparak, Süper Lig‘e döndüren eski Başkan ve Uludağ İçecek ortaklarından Levent Kızıl da, “Benim olduğu yerde başarı olur” diyerek, iddiasını kısa ve öz olarak ortaya koydu.

Anlaşılan o ki, Levent Kızıl Başkan, tıpkı geçen hafta Ayhan Şahenk‘te oynanan Daçka maçında olduğu gibi, Frutti Extra Bursaspor‘u, fırsat  buldukça her maçta destekleyecek ve sürekli yanında olacak.

Zira ben, Levent Başkanı bu konuda çok motive gördüm.

BasketbolFederasyonu‘nda; Başkan Hidayet Türkoğlu‘nun yönetim kurulunda yer alan Ömer Kızıl‘ın da uzun yıllardır çok iyi bir basketbol izleyicisi olduğunu zaten biliyoruz.

ÖZ, DEPLASMAN SPONSORLUĞU KAMPANYASI BAŞLATTI

Uludağ İçecek CEO‘su Mete Öz, konuşmasında anlamlı bir jest yaptı ve, “Başkan Sezer Sezgin‘in uygun göreceği ilk deplasmana şahsen sponsor olacağım. Bursalı işadamlarını da bu konuda destek olmaya davet ediyorum” dedi. Böylece, Öz, meşaleyi yaktı. Şimdi sıra, armaya parkede de destek verecek olan kentin diğer firmalarında…

Ayrıca…

2006’da Bursaspor‘da yöneticiyken Lig A şampiyonu olunduğu gün taktığı yeşil-beyaz kravatı gösteren Öz’ün, “Bu kravatı, Bursaspor; Süper Lig‘e dönünce ve basketbolda da başarılı olunca, 13 yıl sonra ilk defa takacağım” şeklinde konuşması büyük alkış topladı.

BAŞKAN SEZER SEZGİN GURUR DOLU

Frutti Extra Bursaspor Basketbol AŞ Başkanı Sezer Sezgin de, şehre ve Timsah‘a; futboldan sonra basketbolda da verdiği desteğin çok değerli olduğunun altını çizerken, hem mutlu, hem de gururluydu.

Nasıl olmasın ki!

5 yıl önce şubenin kurucusu olan genç Başkan Sezgin, basketbol şubesi kurulurken,  hayal ettiği Avrupa kupalarına katılma hedefinin gerçeğe dönüşmesi yolunda; bu sponsorlukla birlikte çok önemli bir adım atmanın heyecanını yaşıyordu.

BU BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Açıkçası;

Bu güzel birliktelikten; büyük bir kuvvet doğacağının ilk sinyallerini aldım dünkü tanıtımda…

Gerçekten, bu sponsorluk anlaşması, iki dev markaya de çok yakıştı!

Potanın Timsahları da, lansmanda oluşan pozitif sinerjiyle, pazar günkü Karşıyaka maçı öncesi moral depoladılar.

Bu anlamlı sponsorluk; Bursaspor‘a, Uludağ İçecek‘e, Bursa basketboluna ve Türk sporuna hayırlı olsun.

Bu arada, pazar günkü Karşıyaka maçının biletlerinin büyük oranda satıldığı haberi geldi.

6 bin 800 kapasiteli Tofaş Spor Salonu‘nda kendisi gibi 2’de 2 yapan 5 takımdan biri olan Kaf-Kaf’la “kapalı gişe” oynanacağını söylemek sanırım artık kehanet olmaz!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı