Genel

Bursalı oyuncuya İspanya’dan teklif

Bursa Derinspor’un dev pivotu Ahmet Kerim Andıç, Avrupa kulüplerinin gözdesi haline geldi.

Henüz 15 yaşında olmasına rağmen 2,15 cm boyunda olan genç basketbolcuya başta Baskonia ve Barcelona olmak üzere bazı Avrupa kulüplerinin talip olduğu bildirildi.

İSPANYA’DAN 2 KULÜP İLGİLENİYOR
Derinspor Kulübü’nün gözdesi olan 2008 doğumlu Ahmet Kerim için en iyi pivotları yetiştiren İspanya’dan 2 teklif geldi.
Dev pivot Andıç’a Baskonia’nın resmi teklifte bulunduğu belirtildi.
Ayrıca Andıç’la Barcelona’nın da yakından ilgilendiği ve bu ay içinde görüşme yapmak ve idmana çıkarmak için İspanya’ya davet ettiği vurgulandı.

KULAÇ BOYU REKOR DÜZEYDE
Derinspor’un 2008’liler takımında forma giyen Ahmet Kerim Andıç’ın 2,32 metre gibi müthiş bir kol kulaç boyuna (wingspan) sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

NBA YILDIZLARINI GEÇTİ
Günümüzde NBA’de oynayan sadece 4 basketbolcunun 2,32’den daha uzun kulaç boyuna sahip olduğu ifade edildi.

MUSTAFA DERİN KEŞFETTİ
Altyapı Milli Takımlarında başantrenörlük yaptığı yıllarda birçok milli yıldız yetiştiren ve A Milli Takım’da Bogdan Tanjevic’in yardımcılığı görevinde de bulunan Derinspor Kurucu Başkanı Mustafa Derin’in yaklaşık 1 yıl önce keşfettiği Andıç’ın Teknoloji Fen Lisesi’nde okuduğu ve İngilizcesi ile birlikte derslerinin de çok iyi olduğu belirtildi.

U15 MİLLİ TAKIMI’NA GİDECEK
Temmuz ayında toplanacak U15 Basketbol Milli Takımı için davet alan Bursalı Küçük Dev Adam Andıç’ı iddialı Türk kulüplerinin yanı sıra birçok Avrupa kulübünün de yakından takip ettiği gelen haberler arasında…

HÜSEYİN BEŞOK DA TAKİP EDİYOR
Aynı zamanda eski bir milli pivot olan Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok’un da yakından ilgilendiği AKA lâkaplı Ahmet Kerim Andıç’ın, Derinspor’da yaptığı yoğun ve planlı çalışmalar sonucunda, kısa zamanda büyük aşama kaydettiği ve hedefinin Bursa’dan yetişen Mehmet Okur gibi NBA’de forma giymek olduğu ifade edildi.

TÜRKİYE’NİN EN UZUN OYUNCUSU
Andıç’ın, 2008 doğumlu basketbolcular arasında “Türkiye’nin en uzun oyuncusu” olduğu belirlendi.
Basketbol otoriteleri, yakın gelecekte 12 Dev Adam’ın kadrosunda olabileceğini belirttiği Ahmet Kerim’in büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurguluyor.

Kaynak
SporBursa.net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı