Final GSK

Marlain Veal’den tam 37 sayı!

Federasyon Kupası'nda Düzce Belediye ile karşılaşan Finalspor, Marlain Veal'in 37 sayıyla yıldızlaştığı maçta rakibini farklı mağlup etti: 94-71

Finalspor Marlain Veal’ın hücumda, Gueye’nin de savunmadaki etkili oyunu ile 12-0’lık bir seri yakaladı ve maçta üstünlüğü ele aldı.

Düzce bu bölümde rotasyona erken başvururken yeni yabancısı Mikey Hope’u kenardan getirdi ve Hope’un çizgiden bulduğu sayılar ile Finalspor’un serisini sonlandırdı. Finalspor’da Marlain Veal’in etkili oyunu ilk çeyrek boyunca sürdü ve Amerikalı guard 14 sayı buldu. İlk çeyrek 22-22 eşitlikle bitti.

İkinci yarıya da Marlain Veal’ın etkili oyunu ile başlayan Finalspor’da uzun Abdoulaye Gueye’nin de hücumda skor üretmesiyle oyunun kontrolü tamamen Finalspor’a geçti.

Düzce Belediye bu bölümde Mikey Hope ile skora tutundu ve farkın açılmasına izin vermedi. Ancak Finalspor’da Caner Topaloğlu’nun da skora katkı vermesiyle Finalspor rahatladı ve bitime 3.35 kala 44-37 öne geçti. Finalspor devreye 47-43 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte Finalspor’un üstünlüğü sürdü ve çeyreği 65-57 önde kapattı.

Son çeyrekte Marlain Veal sakatlık yaşamasına rağmen hücumları domine etti ve Finalspor karşılaşmayı da 94-71 kazandı.

ÖNE ÇIKANLAR:

Düzce Belediye: Gurur Baybora 11 sayı, 6 ribaund, Göktürk Ural 11 sayı, 5 ribaund, 3 asist, 7 top kaybı

Finalspor: Marlain Veal 37 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Caner Topaloğlu 10 sayı, 3 asist, Serhat Uğur 10 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Abdoulaye Gueye 15 sayı, 9 ribaund

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı