Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Uludağ Basketbol için şok karar!

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ndeki Bursa ekibi hakkında şok edici bir karara imza attı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu 16 Mart 2024 günlü toplantısında aldığı kararlardan Tarsus Spor ve Uludağ Basketbol maçı ile ilgili olanları şöyle:

4 – E.2024/157

İlkem Yapı Tarsus Spor Kulübü’nün, 09.03.2024 tarihinde Mersin’de oynanan İlkem Yapı Tarsus Spor – Bursa Uludağ Basketbol ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi müsabakası ile ilgili olarak, Salon Standartları ve Güvenlik Talimatı’nın 19. maddesi ile Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı’nın 65.1. maddesine aykırılık sebebiyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 34. ve 16. maddeleri gereğince ihtar cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile; (K.2024/165)

5 – E.2024/158

Bursa Uludağ Basketbol Spor Kulübü’nün, 09.03.2024 tarihinde Mersin’de oynanan İlkem Yapı Tarsus Spor – Bursa Uludağ Basketbol ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi müsabakası ile ilgili olarak, takımın başında ilgili lig talimatında belirtilen derecede görevli antrenör bulunmadığı anlaşıldığından;

a.Basketbol Müsabaka Talimatı’nın 22/1/b. ve 22/2. maddeleri ile Basketbol Disiplin Talimatı’nın 26. maddesi uyarınca hükmen mağlubiyetine,

b.Basketbol Müsabaka Talimatı’nın 22/1/b. maddesine aykırılık nedeniyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 34. ve 17. maddeleri uyarınca takdiren 17.500,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile; (K.2024/166)

Konuyla ilgili olarak sporbursa.net’te iki gün önce şu haber yayımlanmıştı;

Uludağ Basketbol küme düşürülecek iddiası!

ULUDAĞ TARSUS’U 87-79 YENMİŞTİ

Bursa Uludağ Basketbol, 15 takımlı KBSL’nde bu sezon rakibi Tarsus Spor gibi kümede kalma mücadelesi veriyor.

Ligin bitimine 2 hafta kala kendisi gibi ligden düşmeme savaşı veren Mersin temsilcisi İlkem Yapı Tarsus Spor’a konuk olan Bursa Uludağ Basketbol, 9 Mart’ta oynanan deplasmandaki bu zorlu maçı 87-79 kazandı.

Böylece Uludağ Basketbol 26.hafta sonrasında 10.galibiyetini alarak puanını 36’ya çıkartmış ve sıralamada 11.basamağa yükselmişti. İlkem Yapı Tarsus Spor ise 8 galibiyette ve 13.basamakta kalmıştı.

ŞİMDİ GALİBİYETLER EŞİTLENDİ

20-0’lık hükmen yenilgi ile Uludağ Basketbol ve Tarsus Spor’un galibiyet sayıları 9’ar olacak.

2 takımın düşeceği KSBL’nde galibiyeti bulunmayan Hatay BŞB son sırada, 7 galibiyetli Çankaya  Üniversitesi ise 14.sırada ve düşme hattında.

Daha sonra Tarsus ve Uludağ Basketbol geliyor.

PAZAR GÜNÜ BEŞİKTAŞ İLE OYNAYACAKLAR

Bursa Uludağ Basketbol, ligdeki son 2 maçını Beşiktaş ve Antalya BŞB ile oynayacak.

Yeşil Beyazlılar, 17 Mart Pazar günü saat 14:00’te Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda Beşiktaş’ı konuk edecek.

Daha sonra 20 Mart Çarşamba günü Antalya deplasmanında Antalya Büyükşehir Belediye Toroslar Basketbol ile ligi tamamlayacak.

Son 2 maç ligde kalma yolunda büyük önem taşıyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı