Köşe Yazıları

Önemli olan kazanmak

Frutti Extra Bursaspor, ING Süper Ligi’nin 21. Haftasında ligin istikrarlı takımları arasında yer alan Teksüt Bandırma’yı konuk etti.

Ancak Bandırma ekibinin yaşadığı mali kriz sonrası 4 aydır maaş alamayan yabancı oyuncuları takımdan ayrılmasıyla Potanın Timsahı’na karşı yabancısız oynadı. Hatta Bursa’ya gelen üç yabancısı ise sadece maçı izlediler.

Teksüt Bandırma’nın bu durumu karşısında, gözlemlediğim kadarıyla Frutti ExtraBursaspor’un da konsantrasyon kaybıyaşadığını gözlemledim. Yeşil beyazlılarda daha önceki maçlarda gördüğümüz kazanma hırsımaalesef yoktu.

Anladığım kadarıyla rakip küçümsenmişti. Bazen rakibi küçümsemek ters tepki verir. Senin direncin azaldığında rakibinki artar ve seni zorlar. Birde rakibin genç oyuncuları Yıldızlarda ve Gençlerde Türkiye şampiyonluklarıkazanmış, Alt yapı Milli Takımlarındaoynadıklarını maalesef bizimkiler unutmuş.

Seyirci az ama öz.

Geçtiğimiz maçlardaki seyircileri aramıyordeğilim. Ama böyle az olsun, küfürsüz, sadece takıma destek versin gelenler yeter.

Teksüt Bandırma, Frutti Extra Bursasporkarşısında sadece 7 oyuncu ile mücadele etti. Gençliklerinin verdikleri dinamizm, top çalmalarla birlikte son periyoda kadar oyunudomine ettiler. Ancak tecrübe ve seyirci baskısına dayanamadıkları son 3 dakikalık bölümde Bursaspor’a maçı 10 sayı farkla kaybettiler.

Gelelim maçın rakamlarına;

Frutti Extra Bursaspor’da tam 6 oyuncu çift haneli sayılara ulaştı. Yeşil beyazlılarda oyuna girip te sayı atamayan üç oyuncu vardı.

Maçın son dakikalarında ayak bileğinden ciddi olarak sakatlanan Gian Lopez 17 sayı,PerryJones, Ender Arslan, Robinson 15’er, Cristopher James Jones JR 14, GabrielOlaseni 10 sayı ile galibiyete katkı koydular.

Frutti Extra Bursaspor’da benchten gelenler 17 sayılık katkı koyarken, yeşil beyazlıların fastbreaklerden 24 sayı bulması ilginçti.

Sonuç olarak;

Frutti Extra Bursaspor play-off yarışında önemli bir galibiyete imza attı. Önemli olan, takımın yeniden sezon başındaki ritmini yakalayıp temposunu arttırıp, ING Basketbol Süper Ligi’ndeki ilk yılında başarılı olmasıdır.

Bir sözümde Frutti Extra Bursaspor yönetimine olacak.

Teksüt Bandırma’nın kapanacağı iddia ediliyor basketbol camiasında. Eğer bu gerçekleşirse, genç yetenekleri yeşil beyazlı forma altında görmek tüm Bursalıları mutlu eder.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı