Köşe Yazıları

Bursaspor benim takımım!

Dün Frutti Extra Bursaspor ile iki sezon öncesinden büyük hesabımız olan Bahçeşehir Koleji maçını izlerken gerçekten, basketbolun futboldan da müthiş bir heyecan yaşattığına bir kez dana tanıklık ettim.

Tamam futbolu çok seviyorum.

Takip etmek te hoşuma gidiyor çünkü Bursaspor benim takımım.

Ama onun basketbolu da kadın voleybolu da beni hep heyecanlandırmış, heyecanlandırmayı da sürdürüyor.

Potanın Timsahında bu kritik mücadele öncesinde önemli eksiklikler vardı. Ender Arslan’ın sakatlığı geçmemişti. Üzerine üstlük, birde bir gün önce yapılan çalışmada arkadaşının ayağına basan Perry Jones’un bileği dönmüştü.

Perry Jones takımın önemli uzun şutörlerinden birisiydi. Olmaması beni tedirgin etti.

Ama bizler gibi, tüm oyuncularda maçın önemini biliyordu.

Kazanırlarsa ilk sekiz içerisinde kalacaklar ve play-off etabında yer alacaklarını biliyorlardı. Herşeye karşın 2 galibiyeti de olsa bana göre Bahçeşehir Koleji bu ligin çekinilmesi gereken takımlarından biriydi.

Maç gerçekten gel gitleri çok olan bir mücadele oldu.

Herşey bir yana dördüncü periyodu izlemeye inanın benim gibi kalbi olanların izlememesi lazımdı. Ama o ne müthiş anlardı. İnanın büyük heyecan ve zevk duydum. Bitime 8 saniye var ve 77-78 geridesin ve Cris son 1,3 saniyede harika bir basket atıyor ve maçı 79-78 kazanıyorsun.

Utanmasam bende sahaya girip sevineceğim. Baktım Başkan Sezer Sezgin koltuğundan kalkmış sahaya koşarak oyuncularını kutlamaya gidiyor. Sakinliği ile tanıdığım Sezer Sezgin başkan bile salonu baştan başa koştu. Ama maç bitmemişti. Heyecandan koltuğa oturan başkanı zor sakinleştirdiler.

Sonuç olarak Frutti Extra Bursaspor gerçekten zor da olsa çok önemli bir galibiyete imza attı.

Bu galibiyet için en büyük katkı koyan sahada görev yapan tüm oyuncuların koyduğu katkıydı. Allerik Freeman, Cris Jones, Tevfik Akdamar ve yeni şutör Gian Clavelle ayrı paragraf açmak gerekir.

Bahçeşehir Koleji’nde sayı makinesi Robert Golden 27 sayı ile oynadı. Sonrasında Dwight Hardy 19, Jajuan Johnson 16 izledi. Konuk takımda bu üç isim çift hanelere ulaştı. Skora katkı koyanlar Mangok, London Perrantes, Cevat Alper Özcan oldu.

Ancak maçtaki gerçek şu. Konuk takımda skora katkı koyan 3 isim vardı. Maçın büyük bölümünde Golden, Johnson takımını ayakta tutmaya çalışırken, Frutti Extra Bursaspor’da ise tam 5 oyuncu çift hanelere ulaştı.

Sıkınlı geçen, sonu biten maçın istatistiklerine baktığımda Cris 19 sayı 10 asist ile doubledouble yaptı. Gabriel 4 sayı 13 ribaunt, Freeman 10, İzzet Türkyılmaz 12, Can MaximMutaf 1, Gian Clavell 19, Tevfik Akdamar 16sayı attılar.

GİAN CLAVELL FARKI

Porto Rikolu Gian Clavell, Bursa’ya geleli 48 saat olmuştu. Takımla birlikte 2 antrenmanyapabilmişti. Takımın oyun setlerini bilmiyordu. Ama asıl olan şu, basketbolcuysan bu sporun temel özellikleri sende değişmiyor.

O Türkiye’de de üçlük sayılarda üretkendi. Dün de öyle oldu. İnanılmaz kritik üçlükler attı. Maçı 18 sayı ile tamamlarken, düzen bilmeden attığı bu sayılarla takımın en büyük silahları arasına ilk maçta girmeyi başardı. 5 kez denediği 3 sayılık atışların üçünde başarılı oldu. 2 sayılık atışlarda 3/2, faul atışlarında ise 7/5 isabet buldu. 1 Ribaunt aldı, 3 asist yaptı.

Sonuç olarak maçı birlikte izlediğim Adnan Batır arkadaşımın da söylediği gibi, “Basketbol, futboldan çok heyecan veriyor. İyi ki gelmişim” derken bu sözleri bir sonraki maça tüm Bursalıları bekliyoruz olarak algıladım ben.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı