Köşe Yazıları

Bursaspor Basketbol’dan transfer hamleleri

Yeni Dönem Gazetesi Spor Yazarı Engin Aksöz'ün köşe yazısıdır.

Bu yıl Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nde Bursa‘yı TOFAŞ ile birlikte temsil edecek olan Bursaspor’da transfer için düğmeye basıldı.

İlk etapta teknik kadro sorununu çözüme bağlayan yeşil beyazlı şube başantrenörlüğe Serkan Erdoğan’ı, yardımcılığına ise Tutku Açık’ı getirirken, menajer Nedim Yücel‘le de yeniden el sıkıştı.

Yücel, Erdoğan ve Açık son olarak İsrail‘de yapılan U 20 Avrupa Basketbol Şampiyonası’ndan 6. Olarak dönen milli takımda birlikte görev yapmışlardı.

Bench’in diğer isimleri; şubenin kuruluşunda önce oyuncu olarak forma giyen, ardından staff’a geçen Serhan Kavut‘la, kulüpte üçüncü sezonuna hazırlanan Buğra Beyazıt.

Gelelim kimlerin kalıp, kimlerin gelebileceğine…

Geçen yılın şampiyon kadrosunun yerli rotasyonundan Mehmet Özdoğan, Erbil Eroğlu, Evren Büker ve İzzet Türkyılmaz‘la devam etmeyi planlayan Bursaspor’da sözleşmesi biten oyunculardan Recep Doğrusöz, Arda Vekiloğlu ile birlikte PETKİM’e gitti. Transferi açık isimlerden Can Özcan ise teknik ekibin yeni sezon planlamasında yer almıyor.

Sözleşmeleri devam eden iki yabancısı Karlo Vragovic’le Dejan Borovnjak‘la karşılıklı anlaşarak kontratlarını feshetmeyi planlayan Bursaspor; iki oyuncunun pozisyonuna göre yabancı transferinde adım atmayı düşünüyor.

Borovnjak ve Vragovic’le yollar ayrılırsa; takıma 5 yabancı takviyesi yapılması gündemde.

Kadroya 1, 3, 4 ve 5 numaralar için yabancı düşünen Erdoğan’ın kafasındaki isimler üç aşağı beş yukarı belli olmaya başladı.

Transfer duyduklarını yazamayınca bizim mesleğin kamburudur.

‘İsim verir misiniz?’ denince, teknik ekibin ‘fiyatı katlanır’ çekincesi, elini kolunu bağlar; iki arada bir derede kalırsın.

Kulübün mali noktalardaki hassasiyetini anlasanız da mesleğinizin gereğini yerine getirememek insanı resmen yer bitirir.

Bursasporlu kimliğimizi haber atlamanın önünde tutarak ve verdiğimiz söze sadık kalarak 1 numaraya gelmesi kesinleşen oyuncuyu bir iki gün açıklamama kararı aldım.

Dileriz bu süreçte yaygın sitelerde çıkmaz da pişmanlık duymayız.

‘Elimizde patlarsa’ kolay kabullenilecek bir şey değil çünkü, peşin peşin söylemiş olalım.

xxx

Yerli takviyesi için TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören‘le dün bir görüşme yapan Nedim Yücel,geçen sezon da kiralık olarak Bursaspor’da süre alan Emre Tanışan için söz aldı. Ümit Milli Takım formasıyla iyi maçlar çıkartan Tanışan için Koç Erdoğan‘ın da olumlu görüş belirttiği söyleniyor.

Bir diğer aday ise P. Karşıyaka‘dan boşa çıkan Egemen Güven. Güven‘le ilgili olarak menajeriyle görüşmelere başlayan Bursaspor, bu oyuncuyu kadrosuna katmaya çok istekli.

Bu arada yeni sezonda maçlar Nilüfer‘de bulunan, TOFAŞ Spor Kulübü tarafından kullanım hakkı 10 yıllığına Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden kiralanan salonunda oynanacak.

Emektar Atatürk Spor Sarayı‘nın Süper Lig maçları için gerekli kriterleri karşılayamaması, (deplasman seyircisi için özel tribün, özel tuvaletlerle, özel giriş, çıkış kapıları) böyle bir değişimi zorunlu kılmış durumda.

Bir sonraki yazımızda netleşmiş transferleri duyurmayı umuyoruz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı