Köşe Yazıları

Bileğinin hakkıyla!

Öğle saatlerinde Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nun yolunu tuttum.

Önemli bir maç vardı Frutti Extra Bursaspor’un Mekta Yatırım Afyon Belediyespor ile.

Evet önemliydi;

Nedeni ise bu maçın hasılatı geçtiğimiz hafta kemik tümürü nedeniyle ameliyat olan Kadir Buğra Acar’a verilecekti.

Tribünler, aynı futbol maçında olduğu gibi maalesef full olarak dolmadı.

Ama güzel olan yanı herkesin tam 1 dakika boyunca ayakta Kadir Buğra Acar’ı alkışlamaları oldu. Bu jest için Bursaspor’a, coşkusu nedeniyle taraftarlara teşekkürler.

Maçı izlemeye gelenler arasında sürpriz isim vardı. O da Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu. Kulübün şampiyon eski başkanlarından Levent Kızıl, eski TFF yönetim kurulu üyesi Osman Çağalıkoç, eski yöneticilerden Kemal Öz, Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, yöneticiler. Aklınıza kim gelirse salondaki yerini almıştı.

Sahada rakip olan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor lige son anda katılma kararı almış, ancak son haftalarda aldığı galibiyetler ve verdiği mücadelelerle dikkat çekmişti.

Frutti Extra Bursaspor ilk çeyrekte sayı üretmenin yanı sıra Afyon ekibinin şutörleri Crawford ve Hrovat’ı durdurmakta zorlanınca sürekli geriden gelmek zorunda kaldı. Olaseni, Freeman ile etkili olan Potanın Timsah’ı ilk çeyreği 17-21 geride kapadı.

İkinci çeyrekte taraftarının da verdiği destek takımı ateşledi. Ancak Meksa Yatırım Afyon Belediyespor Crawford’un etkili oyunuyla skor üstünlüğünü elinde tuttu. Ancak Olaseni, Freeman, Perry ve Can Maxim Mutaf’ın basketleriyle öne geçti ve soyunma odasına 5 sayılık üstünlükle 44-39 önde girdi.

Allerik Freeman gerçekten üçüncü çeyrekte şapkadan tavşan çıkartırcasına attığı basketler yeşil beyazlıları iyiden iyiye rahatlatırken fark ilk kez Frutti Extra Bursaspor lehine 10 sayıya çıktı: 54-44 Açılan fark sonrasında hücumda Frutti Extra Bursaspor üretken olamadı. Faul hakkı dolmasının ardından fark iyiden iyiye eridi: 54-53 Son üç dakika gerçekten nefeslerimizi kesti ve 60-58 lehimize sonuçlandı.

Final periyodu nasıl anlatılacak bilemiyorum. Hakemler Gian Lopez’e kendi sahasında aldığı topla giderken üç kez faul yaptılar, ancak birini çaldılar. Gerçekten sıkıntı derken 3 dakikalık bölümde Frutti Extra Bursaspor farkı 8 sayıya (66-58) çıkartıverdi. Meksa Yatırım Afyon Belediyespor geriye düşmesine karşın pes etmedi. Mor beyazlılar Aldridge’nin üçlükleriyle maça tutunmaya çalıştı: 71-63

Son üç dakikaya girilirken sahneye çıkan ve şov yapan Porto Rikolu Gian Lopez oldu. Üçlükleri, ardından smaç basketiyle fark ilk kez 13 sayıya (83-70) çıktı. Böyle olunca da tribünlerin coşkusu muhteşemdi. Crawford ile Davis JR üçlükleri Afyon’u umutlandırdı. 83-75

Sonuçta Frutti Extra Bursaspor bileğinin hakkı ile maçı kazandı.  Bu galibiyet ilk sekiz içerinde yer alabilmekten öte 2019 yılını galibiyetle bitirmekti.

Bu takım bunu başardı. Emeği olan herkesi kutluyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı