Köşe Yazıları

Basketbolda da Bursaspor’u istemiyorlar!

Frutti Extra Bursaspor’u sürekli takip eden birisi olarak ilk kez böylesine boş hücumlar yaptığına tanıklık ettim.

İnanın dördüncü periyotta bu kadar boz hücum yaptığınızda rakipte inanılmaz üçlük yüzdesi ile oynayınca 32’de 16 atarak maçın gidişini belirledi.

Asıl maçın baş hakemi Mehmet Bilecen gerçekten kelimelerle anlatabilmek imkansız. Birgün önce BGL’de kural hatası yapan ve teknik kadroyu atmakla tehdit eden Bilecen maçı katletti. Kararları gerçekten çok tartışılacak düzeydeydi.

Ancak maçın tansiyonunu yükselten olay ise, maçın sonunda malzemeci Şevket’in maçı katlettin sözüne bana saldırdı, vurdu beni darp etti diyerek ortalığı karıştırmasıydı.

Sonuçta ortalık aynen harman yerine döndü.

Herkes sahanın içerine girdi.

Bu tartışmaya birde Basketbol Federasyonu Temsilcisi ve gözlemci de karışınca sonunda Nedim Yücel ve diğer yöneticileri sakinleştirmek zor oldu. Allahtan başkan Sezer Sezgin ve diğer yöneticiler araya girdi.

Anladığım kadarıyla futboldan sonra Basketbolda da Bursaspor’u istemiyorlar. Onun için tartışılacak hakemleri Bursa’ya gönderiyorlar. Bursaspor çıkış yaparsa, ligin dengeleri bozulacak. Bazıları bunu içine sindiremiyor ve masa başı oyunlara başlıyor.

Yakındır bu olaylar düzmece raporlar sonrasında Frutti Extra Bursaspor’a yüklü bir ceza gelebilir. Belki sahamız bile kapatılabilir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı