Tofaş Spor Kulübü

TOFAŞ’tan sürpriz transfer

Deon Thompson'la yolunu ayıran TOFAŞ, pota altını Brady Manek ile güçlendirdi. 1998 doğumlu, 2.06 m boyundaki Amerikalı oyuncu ile opsiyonlu bir buçuk yıllık sözleşme imzalandı.

Basketfaul‘de yer alan haber şöyle;

YASİN YILDIRIMI’N NOTU:
Tofaş uzun rotasyonunu aslında pek de alışkın olmadığımız şekilde Avustralya liginden takviye etti. Avustralya Ligi fikstürü Avrupa‘dan farklı olduğu için şu anda ligin finalleri oynanıyor ve aslında takımlar için fırsat transferi ihtimali doğuyor. Tüm dünyada NBA‘e en yakın lig olarak gösterilen Avustralya ligi genel olarak yüksek tempo yüksek skorlar ve saha içinde sertlikle biliniyor. Brady Manek‘e geçersek kolej kariyerinin ardından yaz liginde Charlotte ile forma giyse de yolu Avustralya‘ya düştü.

Normal sezonda 30 maçın 24’ünde ilk beş başlayan Manek hiç fena olmayan istatistiklere özellikle dip üçlüklerindeki mahirliğiyle ulaştı. Yüzde 40 civarındaki üçlük yüzdesi özellikle pick n pop sonrası büyük bir şut tehdidi oluşturuyor. Zaman zaman 4 zaman zaman 5 numaralı pozisyonda oynasa da gerekirse iki uzunla oynayarak sahayı da açabilir. İri fiziği ve mücadeleyi bırakmayan bir yapısı var. Maç başına 27-28 dakika civarı oynadığı ve sezonu henüz bittiği için de son derece hazır durumda gelecektir. Tofaş iyi bir transfere hem de fırsat maliyetlerinde imza atmış olabilir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı