Tofaş Spor Kulübü

Tofaş’tan galibiyet açıklaması

Zorlu bir süreçten geçtiklerini ancak bunun üstesinden gelmeyi başardıklarını belirten Tofaş Başantrenörü Hakan Demir, “Strasbourg maçında karakterimizi ortaya koyduk. Takımımın reaksiyonu çok önemliydi. Şimdi daha çok özgüvenliyiz” dedi.

FIBA Basketball Champions League (BCL) F Grubu 4. haftasında sahasında Fransız temsilcisi SIG Strasbourg’u 85-75 mağlup ederek F Grubu’nda 3 galibiyetle liderliğini sağlamlaştıran TOFAŞ’ta Başantrenör Hakan Demir karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Zorlu bir süreçten geçtiklerini belirten Hakan Demir, “Öncelikle takımımı tebrik etmek istiyorum. Çünkü Türkiye liginde zorlu bir süreçten geçtik. Ama kısa zamanda yeni bir takım olarak üstesinden gelmeyi başardık. Bu maça konsantre olduk. Strasbourg iyi biri takım. Fransa liginde iyi bir durumdalar ve iyi basketbol oynuyorlar. Kaybettiğimiz 2 maçın ardından yaptığımız toplantılarla sıkıntıların üstesinden geldik.

Oyuncularımız iyi reaksiyon verdiler. Sadece 3. çeyrekte biraz ritmimizi kaybettik. Ama tekrar karakterimizi ortaya koyarak geri döndük ve son çeyrekte maçı kazanmayı başardık. Takımımın reaksiyonu çok önemliydi. Şimdi daha çok özgüvenliyiz. Aynı özgüveni sahaya yansıtarak aynı basketbol ile Türkiye liginde mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı