Tofaş Spor Kulübü

Tofaş’tan altyapıya önemli takviye!

Bursa ekibi, Barcelona’da forma giyen 2,12 boyundaki dev pivot Emir Karabulut’a kadrosuna kattı.

2022 yılından bu yana İspanya’nın Barcelona kulübünde forma giyen 15 yaşındaki dev pivot Emir Karabulut’u transfer ettiğini açıkladı.

Tofaş’tan yapılan açıklama şöyle:

“Türk basketbolunun gelecek vadeden önemli yeteneklerinden 2009 doğumlu ve 2,12 boyundaki Emir Karabulut altyapımıza transfer oldu.

”Tofaş Spor Kulübü, 2024-2025 sezonu öncesinde altyapısına önemli bir takviye gerçekleştirdi. Mavi yeşilli kulüp, Türk basketbolunun gelecek vadeden yeteneklerinden Emir Karabulut ile anlaşma sağlayarak altyapı programına dahil etti.

Açıklamanın devamı şöyle:

“Basketbola İzmir Ege Gençlik’te başlayan 15 yaşındaki dev pivot Emir Karabulut, 2022 yılında 13 yaşındayken İspanya’nın Barcelona kulübü altyapısına transfer olmuş; eğitim ve altyapı basketbol kariyerini burada sürdürme kararı almıştı.
İngilizce ve İspanyolca bilen Karabulut, İspanya’da geçirdiği 2 yıllık süreçte gelişimine devam ederken altyapı yaş gruplarında 4 ve 5 numara pozisyonlarında görev aldı.
Genç yetenek Emir Karabulut’a ‘Tofaş ailesine hoş geldin’ diyor, uzun yıllar formamız altında başarılar diliyoruz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı