Tofaş Spor Kulübü

TOFAŞ’ta Manek ve Toure devam…

Yazın iddialı bir kadro kurmasına karşın geçtiğimiz sezona istikrarsız bir başlangıç yapan TOFAŞ, koç Orhun Ene’nin başa gelişiyle birlikte toparlanmış ve Playoff yapmayı başarmıştı.

Bu süreçte takımın iki değerli yabancısı Boubacar Toure ve Brady Manek de önemli katkı vermişlerdi.

Eurohoops kaynaklarının doğruladığı üzere TOFAŞ, Toure ve Manek’le gelecek sezon için de anlaşmaya yakın. Takımın önemli yabancılarından Milton Doyle ise kariyerine Avustralya Ligi ekiplerinden TasmaniaJackJumpers’ta devam edecek.

Yazın Fransa Ligi’nden ayrılarak TOFAŞ kadrosuna katılan Boubacar Toure, sezon boyunca Basketbol Süper Ligi’nin değerli uzunları arasında yer almıştı.

Sezon ortasında takıma katılan Brady Manek ise ilk kez Avrupa basketboluna adım atmasına karşın etkili performansıyla Bursa ekibinin yükselişindeki kilit isimlerden biri olmuştu.

Geçtiğimiz sezon BSL’de 32 karşılaşmada süre bulan Boubacar Toure, maç başına 12.5 sayı, 8.3 ribaund ve 1.0 blok ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Ligde 13 karşılaşmaya çıkan Brady Manek ise 15.3 sayı, 6.0 ribaund ve 1.7 asist ortalamalarıyla oynamıştı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı