Tofaş Spor Kulübü

Tofaş’ın alt yapı antrenörleri belirlendi

Teknik koordinatörlüğünü Samir Seleskoviç’in yaptığı TOFAŞ basketbol altyapı takımlarında 2022-2023 sezonunda görev yapacak antrenörleri belli oldu.

TOFAŞ Spor Kulübü’nde 2022-2023 sezonu öncesi altyapı teknik yapılanması belirlendi. Planlanmış bir sistem içerisinde oluşturduğu model ile rekabetçi, etik değerlere sahip, davranışlarıyla örnek olan, TOFAŞ değerlerine uyan, A takım seviyesinde sporcular yetiştirmeyi kendisine misyon edinen kulübümüz, basketbol altyapı organizasyonunda yeni görevlendirmelerde bulunurken, Altyapı Teknik Koordinatörlüğü’nü Samir Seleskoviç’in (Sedat Pınar) gerçekleştirdiği altyapı teknik yapılanmamıza iki yeni antrenör dahil oldu. Genç basketbolcuların daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlayan Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele verecek olan TOFAŞ BGL Genç Takımı’nın baş antrenörlüğü için Türk basketbolunun deneyimli antrenörlerinden Cem Akdağ ile anlaşma sağlandı.

Son olarak Gelişim Koleji Genç Takım Baş antrenörülüğü görevinde bulunan Cem Akdağ, antrenörlük kariyerinde daha önce kadın ve erkek milli takımlarında yıllarca antrenörlük yapmış, kadın basketbolunda Brisa ve Galatasaray; Basketbol Süper Ligi’nde Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne ve Eskişehir Basket; Türkiye Basketbol Ligi’nde ise TED Kolejliler takımlarında görev almıştı. BGL Genç Takımı’nda Cem Akdağ’ın yardımcı antrenörlüklerini Caner Topaloğlu ve Doğukan Urgancı yapacak. Yeni dönem altyapı teknik ekibimize dahil olan Fırat Yavuz ise TOFAŞ U16 Yıldız A Takımı’nda görev alacak. Antrenörlüğe Galatasaray altyapısında başlayan Yavuz, son 4 yılda İstanbul Cedi Osman Basketbol’da görev yaparken, geçtiğimiz sezon Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol’da; A Takım Yardımcı Antrenörü, U18 Takımı Başantrenörü ve Altyapı Sorumluluğu görevlerinde bulundu.

ALTYAPIMIZDA TAKIMLARIMN TEKNİK YAPILANMASI ŞU ŞEKİLDE;

TOFAŞ Altyapı Teknik Koordinatörü ve Bireysel Gelişim Antrenörü: Samir Seleskoviç (Sedat Pınar)

TOFAŞ BGL Genç Takımı (2004-2005-2006): Cem Akdağ (Başantrenör), Caner Topaloğlu (Yardımcı Antrenör), Doğukan Urgancı (Yardımcı Antrenör)

TOFAŞ (U17) Genç Takımı (2006-2007): Caner Topaloğlu

TOFAŞ (U16) Yıldız A Takımı (2007-2008): Fırat Yavuz

TOFAŞ (U16) Yıldız B Takımı (2008-2009): Akif Alkan

TOFAŞ (U14) Küçük A Takımı (2009): Sezgin Yurtsever

TOFAŞ (U13) Küçük B Takımı (2010): Oğuz Yaman

TOFAŞ (U12) Minik Takımı (2011): Oğuzhan Ergül

TOFAŞ (U11) Minik Takımı (2012): Hicran Aras

Yeni Nesil Tofaş: Kartal Önel (Koordinatör)

Altyapı Atletizm ve Kuvvet Antrenörü: Serdar Ergök

Altyapı Kondisyoneri: Furkan Paçacı

Masör: İlkan Kırcı, Fatih Serbest

 

PİLOT TAKIM AKRAN GEMLİK’İN TEKNİK YAPILANMASI ŞU ŞEKİLDE;

Fatih Emre Gezer (Başantrenör), Alper Cengizhan Şahin (Yardımcı Antrenör), Tolga Sayaca (Yardımcı Antrenör), Serdar Ergök (Atletizm ve Kuvvet Antrenörü), Yavuz Bayraktar (Kondisyoner)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı