Tofaş Spor Kulübü

Tofaş uzatmada kaybetti!

TOFAŞ, Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 6. haftasında deplasmanda TED Ankara Kolejliler’e uzatmada 75-73 mağlup oldu.

Basketbol Gençler Ligi (BGL) Final Grubu 6. haftasında TOFAŞ, Ankara’da TED Ankara Kolejliler ile karşı karşıya geldi. TOBB ETÜ SporSalonu’nda oynanan maça Bora Satır, Batın Tuna, Ömer Yavaş, Hamza Çelik, Ege Demir beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk bölümde rakibin sayılarına Ömer Yavaş, Berkan Aksu ve Ege Demir ile karşılık verse de 5. dakikayı 8-5 geride geçti. Berkan Aksu, Berkcan ve Ege’nin elinden bulduğu sayılarla 8.30’da skoru 14-11 yapan Bursa temsilcisi, ilk çeyreği 19-15 geride kapattı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci periyodun başında sadece Batın Tuna ile skor üretebilen TOFAŞ, 13. dakika tamamlanırken farkın çift hanelere çıkmasını önleyemedi: 30-20. Ömer Yavaş’ın turnikesi sonrası Hamza ile üçlük bulan konuk ekip, karşısında Bursa ekibi soyunma odasına 39-30 mağlup girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk 2 dakikasında iki takım da skor bulamazken, Batın Tuna ve Berkcan’ınbasketleriyle TOFAŞ, 23. dakikada farkı 7’ye çekti: 41-34. Berkcan, Ata Can ve Ömer ile farkı eritmeye çalışan Mavi Yeşilliler, 28. dakikada skoru 49-44’e getirse de son çeyreğe 53-44 geride girdi.

Dördüncü periyoda da iki takım hücumda etkisiz başladı. Ata Can Atsüren ve Bora Satır’ınsayılarıyla bitime 5.42 kala farkı 5’e indiren (57-52) Bursa ekibi, bitime 4.36 kala 57-58 öne geçmeyi başardı. Son bir dakikaya 65-62 önde giren TED Ankara Kolejliler karşısında Berkcan’ın basket-faul’den bulduğu sayılarla bitime 48 saniye kala beraberliği (65-65) yakalayan konuk ekip, bitime 24 saniye kala Berkcan ile bu kez skoru 67-67 yaptı. Rakibin top kaybı sonrası Batın Tuna’nın üçlük denemesi başarısız olunca karşılaşma bu skorla uzatmaya taşındı.

Uzatma bölümünde Ömer Yavaş’ın üçlüğüyle 69-70 üstünlüğü sağlayan TOFAŞ, Ata Can’ın serbest atışlarıyla bitime 1.01 dakika kala 71-73 üstün durumda olsa da Batın Tuna’ya çalınan sportmenlik dışı faul sonrası rakibin basketlerine engel olamayınca bitime 22 saniye kala 75-73 geriye düştü. Son hücumu değerlendiremeyen TOFAŞ, parkeden bu skorla mağlup ayrıldı.

TOFAŞ, BGL Final Grubu 7. haftasında 27 Şubat Perşembe günü deplasmanda Beşiktaş ile kozlarını paylaşacak. Süleyman Seba Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma saat 16.00’da başlayacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı