Tofaş Spor Kulübü

Tofaş Timsah’ı bekliyor!..

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ'ta yeni sezon hazırlıkları devam ederken takımın deneyimli oyuncusu Barış Ermiş ve başantrenör Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ’ta yeni sezon hazırlıkları devam ederken takımın deneyimli oyuncusu Barış Ermiş ve Başantrenör Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezondan çok az oyuncu kaldığını ancak iyi bir takımın kurulduğunu kaydeden Ermiş, “Çok kısa bir zaman oldu. Hazırlık maçları daha çok fikir sunacaktır ama iyi bir ekibiz, iyi bir antrenörümüz var. Yukarıya oynayan bir ekibiz. Üst tarafta hem bütçesel hem yarışmak çok zor artık aradaki makas çok açıldı ama biz elimizden geldiği kadar Bursa‘yı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bu sene Bursaspor Basketbol da geldi. Bursa’da yeniden güzel maçlar yaşatıp, Bursa seyircisine basketbol heyecanını yaşatmak istiyoruz” dedi.

“BURSASPOR İLE REKABET OLACAK”
Bursaspor Basketbol ile aralarında ciddi bir rekabetin de olacağını ancak profesyonel olduklarını da belirten Barış Ermiş, “Herkes kendi takımını temsil ediyor. Ne kadar Bursa‘yı temsil etsek de ilk maçlarla onlarla olması çok keyifli oldu. İlk maç özellikle Bursa’da yıllardır özlenen, beklenen bir şölen ile başlayacak. Bizim için Bursaspor kardeş takım olsa da ilk maç için rakiptir, inşallah güzel bir atmosfer olur” diye konuştu.

“BURSASPOR RAKBİMİZ ANCAK”
Avrupa’da yeterince tecrübe kazandıklarını ve bu yıl Eurocup’ta son 16’ya kalmayı arzu ettiklerini vurgulayan Ene, Bursaspor Basketbol’un da Süper Lig’de oynayacak olmasıyla ilgili basın mensuplarından gelen bir soru üzerine şu değerlendirmeyi yaptı; “Bursaspor rakibimiz ancak biz bu durumu çok daha farklı görüyoruz. İki tane aynı şehrin takımı, sadece maçta rakip oluyorsunuz ama sonuçta Bursa’yı temsil ediyoruz. Bursa basketbolunu yukarı çekme adına bu ligde hep birlikte kol kola bir mücadele göstereceğiz. Onların başarısı da bizi mutlu edecek, iki takımın alacağı başarılar, birbirlerini olumlu etkileyecek. Aramızda oynadığımız maçların sonucuna bakmadan birlikteliğimizi, dostluğumuzu bozmayalım. İstanbul’da her sezon 6-7 takım Süper Lig’de oynuyor. Bursa gibi kaliteli bir şehirde iki takımın bile az olduğunu düşünüyorum. İnşallah onlar için de hayırlı bir sezon olur. Kalbimizin bir kısmı da onlarla beraber.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı