Tofaş Spor Kulübü

Tofaş isteksiz olunca!

Solgar Vitamin Türkiye Kupası çeyrek final karşılaması.

Tofaş, İstanbul’da, ligde farklı yendiği Galatasaray Doğa Sigorta ile Sinan Erdem Salonu’nda karşılaştı.

Avrupa Kupası, Lig maçları derken, üç günde bir hem maç hem yolculuk yapan Tofaş’ın, isteksiz oyunu beni şaşırtmadı.

Uzun yolculuklar sonrasında Berk Uğurlu ile Devin Williams adalelerindeki sakatlıkları nedeniyle yok.

İlk çeyrek neredeyse kafa kafaya gitti. Galatasaray, Lojeski’nin üçlüğüne karşın bu bölümü 25-24 önde kapadı.  İkinci çeyrekte kaçırılan basit sayılar vardı. Ancak Galatasaray Doğa Sigorta Auguste’nin smaçlarıyla soyunma odasına 8 sayılık üstünlükle gitti.

Üçüncü çeyrek Tofaş için istediği gibi gitmedi. Atılan tüm toplar, potanın çemberini dövünce, ara giderek açılmaya başladı. Mavi-yeşillilerin isteksiz oyunları devam edince yenilgi kaçınılmazdı. Sakat oyuncularına karşın, Tofaş’ın rakibi karşısında hiçbir varlık gösterememesi beni gerçekten şaşırttı.

Oysa Bursa’da izlediğim Tofaş’ın yarısını oynasa bu maçı kazanırdı.

Sinan Erdem Salonu’nun en büyük rezaleti ise basın tribünün önüne gazeteciler maçı izlemesin diye koydukları reklam tabelasıydı.

Son dakikayı tabelasının azizliğine uğrayıp izleyemedik.

Tofaş kupa defterini 98-81’lik skorla kapatırken, mavi-yeşillilerde en etkili iki oyuncu Muhsin Yaşar (19), Tarık Phillip (18) oldu. Diğerleri ise skor yönünden katkı hiç koyamadı.

Konuk takımda en skorer isim ise Auguste 32 sayı ile oldu.  Sarı kırmızılılarda ise 3 oyuncu Harrison, Poythrees, Can Korkmaz çift hanelere ulaşan isimlerdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı