Tofaş Spor Kulübü

Tofaş hazırlık maçı yaptı

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada Büyükçekmece Basketbol ile hazırlık maçında karşı karşıya gelen TOFAŞ Basketbol Takımı, parkeden 69-57 galip ayrıldı.

ING Basketbol Süper Ligi 22. haftasında 6 Mart Pazar günü sahasında Frutti Extra Bursaspor’u konuk edecek olan TOFAŞ, milli maçlar nedeniyle lige verilen arada maç temposunu korumak adına Büyükçekmece Basketbol ile hazırlık maçında karşı karşıya geldi.

Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde oynanan karşılaşmaya Kasey Shepherd, Yiğit Arslan, Elgin Cook, Emre Tanışan, Jeremy Simmons beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk basketini Kasey Shepherd’ın üçlüğüyle buldu. Jeremy Simmons, Emre Tanışan ve Bora Satır’ın basketleriyle 5. dakikaya 12-5 önde giren Bursa ekibi, ilk çeyreği 14-11 önde kapattı.

İkinci periyodun başında Jeremy Simmons ve Emre Tanışan’ın basketleriyle farkı 9 sayıya (20-11) çıkaran TOFAŞ Basketbol Takımı, rakibin sayılarına Bora Satır ve Jeremy Simmons ile karşılık vererek devreye 28-25 üstün girdi.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü periyodun başında TOFAŞ, Emre Tanışan’ın elinden üçlük bulsa da konuk ekip 23.30’da 31-32 öne geçti. Jeremy Simmons ve Elgin Cook’un basketleriyle skorda yeniden üstünlüğü (35-32) sağlayan TOFAŞ, Ali Taşkın’ın basketi sonrası Bora Satır’ın üçlüğüyle 28. dakikada farkı çift hanelere (44-34) çıkarırken, Yiğit Arslan’ın üçlüğüyle son çeyreğe 48-40 önde girdi.

Dördüncü çeyreğe de Yiğit’in üç sayılık basketiyle başlayan TOFAŞ Basketbol Takımı, Jeremy Simmons ve Yiğit Arslan’ın sayılarıyla 32.30’da 12 sayılık farkı yakaladı: 55-43. Yiğit Arslan ve Ali Taşkın ile skor üretmeye devam eden ev sahibi takım, parkeden 69-57 galip ayrıldı.

Büyükçekmece Basketbol karşısında TOFAŞ’ta Yiğit Arslan 17 sayı, Jeremy Simmons 14 sayı, Ali Taşkın 11 sayıyla oynadı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı