Tofaş Spor Kulübü

Tofaş gençlerde Bursa şampiyonu

U18 Yerel Ligi play-off final serisinde MG Spor’u 2-1 yenmeyi başaran TOFAŞ, Bursa şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Bursa U18 Genç Erkekler Yerel Ligi’nde 2021-2022 sezonu tamamlandı. Abdullah Vardar idaresindeki TOFAŞ Genç Takımı (U17), play-off final serisinde MG Spor ile karşı karşıya gelirken, serinin ilk maçını 74-72 kazanan Mavi Yeşilliler, ikinci maçı 59-50 kaybedince seride durum 1-1’e geldi. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan son maçtan 64-57 galip ayrılan TOFAŞ, Bursa şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Karşılaşma sonrasında düzenlenen törenle dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Türkiye Basketbol Federasayonu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Dinçer ve Basketbol İl Temsilcisi Can Atsüren tarafından takdim edildi.

U18 Erkekler Yerel Ligi’nde 2021-2022 sezonu şampiyonluğuna ulaşan TOFAŞ Genç Takımı, U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Bursa’yı temsil edecek. Şampiyonanın tarihleri ve hangi şehirde oynanacağı daha sonra açıklanacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı