Tofaş Spor Kulübü

Tofaş 91-81 Rytas Vilniu

TOFAŞ Basketbol Takımı, 7Days EuroCup 4. hafta karşılaşmasında Litvanya temsilcisi Rytas Vilnius’u 91-81’lik skorla mağlup ederek B Grubu’ndaki ikinci galibiyetine imza attı.

7Days EuroCup B Grubu 4. haftasında TOFAŞ, Rytas Vilnius’u konuk etti. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan maça Tarik Phillip, Muhaymin Mustafa, Matt Lojeski, Berkan Durmaz, Devin Williams beşiyle başlayan Bursa ekibi, ilk basketlerini Muhaymin Mustafa ile buldu. Berkan Durmaz’ın üçlüğü sonrası rakibin sayılarına Tarik Phillip ve Muhaymin Mustafa ile karşılık veren Mavi Yeşilliler, Berkan’ın üçlükleriyle 7. dakikada durumu 15-16’ya getirdi. Matt Lojeski’nin üçlüğüyle 19-18 üstünlüğü sağlayan ev sahibi takım, son saniye üçlüğüne engel olamasa da ilk çeyreği 22-21 önde kapattı.

İkinci periyoda üst üste sayılarla başlayan Litvanya temsilcisi karşısında ilk basketini Barış Ermiş ile bulan TOFAŞ Basketbol Takımı, Berk Uğurlu ve Muhsin Yaşar’ın skor katkısıyla 14. dakikada üstünlüğü elinde (31-27) tuttu. Dış atışlarla oyunun içinde kalan Rytas Vilnius 15. dakikada 33-33 eşitliği sağlarken, Muhsin Yaşar, Matt Lojeski, Muhaymin Mustafa ve Barış Ermiş’in basketleriyle hakimiyeti bırakmayan TOFAŞ, Matt Lojeski’nin üçlüğüyle 17. dakikayı 42-40 önde geçti. Çeyreğin kalan bölümünde de Devin Williams, Muhaymin Mustafa, Barış ve Berk ile sayılar bulan Bursa ekibi, soyunma odasına 51-47 üstün girdi.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf Rytas olurken, konuk ekip 23. dakikada 53-56 öne geçti. TOFAŞ, kaptan Mejia’nın üçlüğüyle 56-56 eşitliği sağlayıp, Muhsin ve Barış’ın sayılarıyla 28. dakikada skoru 63-62 yaparken, çeyrek Tarik Phillip ve Matt Lojeski’nin basketiyle 67-62 ev sahibi takımın üstünlüğüyle sonuçlandı.

Dördüncü periyoda Bendzius’un üçlüğüyle başlayan Rytas Vilnius karşısında taraftar desteğini arkasına alarak Muhsin Yaşar, Barış Ermiş ve Tarik Phillip ile skor üreten Orhun Ene’nin öğrencileri, bitime 7.33 kala Muhsin’ın sayısıyla farkı 10 sayıya çıkardı: 75-65. Muhaymin’in üçlüğü durumu 80-68’e getirirken, Muhsin ve Devin Williams’ın sayılarıyla pota altından skor üretmeye devam eden TOFAŞ, Tarik Phillip ve Devin Williams’ın basketleriyle farkın tek hanelere izin vermedi. Parkeden 91-81 zaferle ayrılan Mavi Yeşilliler, gruptaki ikinci galibiyetine imza attı.

Rytas Vilnius karşısında TOFAŞ’ta Devin Williams 16 sayı-10 ribaund ile double-double yaparken; Muhsin Yaşar’dan 14 sayı; Muhaymin Mustafa ve Tarik Phillip’ten 11’er sayı ve Barış Ermiş’ten 10 sayı-10 asist’lik katkı geldi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı