Tofaş Spor Kulübü

Savunmamız ile kazandık

Keravnos deplasmanında maça istedikleri sertlikte başlayamadıklarını ancak ikinci devrede beraber kalarak takım karakterini ortaya koyduklarını belirten Yardımcı Antrenörlerden Yalçın Küçüközkan, “Özellikle ikinci yarıdaki iyi savunma stratejimizle kazandık” dedi.

Basketbol Şampiyonlar Ligi B Grubu 2. hafta maçında deplasmanda Keravnos’u 74-84 mağlup ederek gruba galibiyetle başlayan TOFAŞ’ta Başantrenörlük görevini yerine getiren Yardımcı Antrenörlerden Yalçın Küçüközkan ve oyunculardan DeVaughn Akoon-Purcell karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Gruptaki ilk maçlarına çıktıklarını hatırlatan Yalçınküçüközkan, “Maça istediğimiz sertlikte başlayamadık ve dolayısıyla ilk yarıda çok iyi değildik. Devre arasında soyunma odasında eksiklerimizi konuştuk. İkinci yarıda beraber kaldık ve takım karakterimizi sahaya koyduk. Tüm oyuncularımı tebrik ediyorum. Oyuna güç verdiler, sertlik verdiler. Deplasman maçları oyuncular için hiç bir zaman kolay değildir. Bu bakımdan Avrupa maçlarına galibiyetle başlamak bizim için çok önemliydi. Özellikle ikinci yarıdaki iyi savunma stratejimizle kazandık” şeklinde konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı