Tofaş Spor Kulübü

Sammy Mejia Basketbolu bıraktı!

Ülkesi ABD'de bulunan Tofaşlı Sammy Mejia Basketbolu bıraktığını duyurdu.

Tofaş Basketbol Takımı Takım Kaptanı Sammy Mejia, Avrupa macerasına 2008’de İtalya 2. Lig takımlarından Orlandino‘da başladı. Daha sonra AEL, Cholet ve CSKA‘da oynadı. Mejia 1012-15’te Banvit, 2015-20’de TOFAŞ olmak üzere son 8 sezonunu BSL‘de geçirdi.

Sammy Mejia‘nın mesajında şu ifadeleri kullandı “Basketbol hep benim kalbimin merkezinde oldu. Bana unutulmaz eğlence ve acılar verdi. Kendimi bu oyun sayesinde öğrendim. Sevdiğim insanlarla birlikte seyahat edip, birlikte anıları anıları paylaştım. Bir topun bütün bunları yapabileceğini kim bilebilirdi?

Uzun uzun düşündükten sonra artık basketbolu bırakmam gerektiğine karar verdim. Basketbolu bırakırken yanımda götüreceğim o kadar çok şey var ki… Arkadaşlıklar, yükselişler, düşüşler, bana yardım eden insanlar. Teşekkürler basketbol…

Birlikte oynadığım herkese, koçlara, menajerime, staffa, hayatımda rol alan herkese teşekkürler. Beni veya rakip takımı destekleyen bütün seyircilere teşekkürler. “

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Çok büyük bir oyuncu, gerçek bir profesyonel ve muhteşem bir karakter. Tofaş ve Türk basketbolü için çok büyük bir kayıp. Tofaş Sammy Mejia yı çok arar ve yerini çok çok zor doldurur.

  2. Büyük bir oyuncu, gerçek bir profesyonel ve muhteşem bir karakter. Tofaş ve Türk basketbolu için büyük bir kayıp. Tofaş bu oyuncuyu çok arar ve yokluğunu çok çok zor doldurur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı