Tofaş Spor Kulübü

Rob Gray “Bundan sonraki maçlarda…”

FIBA Basketball Champions League (BCL) A Grubu 2. haftasında Fransa deplasmanında SIG Strasbourg’a uzatmada 94-89 kaybeden TOFAŞ’ta oyunculardan Rob Gray karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Strasbourg karşısında 27 sayı-2 ribaund-3 asist-4 top çalma ile oynayan Rob Gray, karşılaşma sonrası şu ifadeleri kullandı; “Grup müsabakalarında oynadığımız ikinci maçta yakın geçti. Kolaylıkla 2’de 2 yapabilirdik ama Coach’umuzun her maç öncesinde söylediği gibi topun değerini bilerek oynamalıyız. Çok fazla top kaybı yaptık ve savunmada da rakibimize ribaund imkanı verdik.

Maçın sonunda yine de kazanma fırsatımız vardı ancak değerlendiremedik. Bu tür anlar için kendimizi hazırlamamız gerekiyor ki yakın geçen maçlarda kazanma fırsatımız olsun. Her maçta kazanmak için savaşmalıyız ve bu şekilde kazanmak için kendimize fırsat sağlayabiliriz. BCL seviyesindeki maçlarda savaşmamız gerekiyor. Bundan sonraki maçlarda mücadelemizi artırıp savunmada da rakibimize ribaund fırsatı vermemeliyiz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı