Tofaş Spor Kulübü

Pınar Karşıyaka’yı çok önemsedik ama…

Pınar Karşıyaka’ya karşısında iyi bir mücadele ortaya koyduklarını ancak detaylarda biraz eksik kaldıklarını belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Hazırlanma ve detay olarak biraz daha çalışacağımız ve eksiklerimizi gidermemiz gereken yerler var" dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 12. haftasında sahasında Pınar Karşıyaka’ya 69-71 mağlup olan TOFAŞ’ta Başnatrenör Ahmet Çakı, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Kazanmaları halinde kendilerini bir adım ileri götürecek bir maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Çakı, “Kendi evimizde oynadığımız Pınar Karşıyaka maçını gerçekten çok önemsedik. Belçika’da oynadığımız Avrupa kupası maçından sonra 2 günde en iyi şekilde hazırlandık. İyi bir mücadele ortaya koyduk ama detaylarda biraz eksik kaldık. Özellikle 3. periyotta 9 sayıda kaldık ki ona rağmen 52-48 öndeyken 1-2 tane hızlı hücum pozisyonu vardı, onları bitiremedik. Son bölümde de her ne kadar 71 sayı az bir sayı gibi gözükse de yediğimiz bire bir çok sayı var, adam değişme müdafaasından sonra. Tam istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Ama oyuncularıma çok fazla söyleyecek bir şeyim yok. Çünkü gerçekten enerjilerinin sonuna kadar mücadele ettiler.

Hazırlanma olarak ve detay olarak biraz daha çalışacağımız ve eksiklerimizi gidermemiz gereken yerler var. Oralara odaklanacağız. Biraz daha iyi kararlar vereceğiz. Ama evimizde kazandığımız zaman bizi bir adım ileri götürecek bir maçı kaybettik. Onun da üzüntüsünü ben Koç olarak yaşıyorum. Pınar Karşıyaka’yı da tebrik ediyorum, onlar da iyi mücadele ettiler” şeklinde konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı