Tofaş Spor Kulübü

Orhun Ene’den veda açıklaması

TOFAŞ Basketbol Takımında 5 yıldır gerçekleştirdiği başantrenörlük görevini bırakma kararı alan Orhun Ene'nin bir veda açıklaması yayımladı.

Orhun Ene yaptığı veda açıklamasında şu ifadeleri kullandı “Her şeyden önce bütün Bursalı basketbolseverlere, 5 sezon boyunca bizi destekleyen Tofaş taraftarına, Bursa’da kazandığım dostlarıma, Bursa halkına, Tofaş Spor Kulübü çalışanlarına; Başkanımızdan, malzeme sorumlumuza kadar 5 sene süresince birlikte çalışma ayrıcalığını yaşadığım herkese teşekkür etmek istiyorum.

Kararım duygusal ve anlık verilmiş bir karar değil, profesyonelce alınmış bir karardır. Sezon başında, erken alınmış bu karar takımın ligdeki güncel durumu veya alınan sonuçlara bağlı değil, 15 yıllık üst düzey antrenörlük tecrübelerime de dayanarak, takımı daha ileriye götüremeyeceğimi düşündüğüm için alınmıştır. Bu süreç içerisinde bana sağlanan imkanlarla kulübü taşıyabileceğim en iyi noktaya taşıdığımı ve başta yola çıkarken koyduğumuz hedeflere ulaştığımızı düşünüyorum. Bugüne dek kısa vadeli, sonuç odaklı hedefler yerine, kulüp organizasyonlarını ileriye taşıyacak oyuncu ve takım bazında sürdürülebilir ve gelişimi hedefleyen projelerde olmayı tercih ettim. Tofaş Spor Kulübü’ndeki misyonumu bu doğrultuda tamamladığımı düşünüyorum. Türk basketbolu için önemli bir değer olan Tofaş Spor Kulübü’ne ve benden sonra bu sorumluluğu alacak meslektaşıma başarılar diliyorum.”

Orhun ENE

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Tofaşspor yöneticilerine bu kulübün yetkililerine YAZIKLAR OLSUN. Sizin derdiniz ne kardeşim? Bu kulübü bir bitirmeye çalışıyorsunuz bir yükseltmeye çalışıyorsunuz. Orhun Eneyide küstürdünüz ya ALLAH BELANIZI VERSİN. Bu adam geçen sezon eurocupda belki de sizi şampiyon yapacaktı. Neymiş ekonomik daralmaymış, koskoca Fiat fabrikasının Pınar Karşıyaka kadarda mı parası yok? Bundan sonra açılsa bile ne tofaşın maçına giderim nede kombine alırım.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı