Tofaş Spor Kulübü

Orhun Ene “Üç İspanyol takımını da yendik”

Joventut Badalona‘yı Bursa'da 91-76 mağlup eden Tofaş‘ta koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Tofaş Baş Antrenörü Orhun Ene, ”Sezon başından beri ilk defa elimizde sağlıklı ve birbirini tamamlayan oyuncular vardı. Buraya gelene kadar çok zorluklar yaşadık. Çok sakat oyuncularımız oldu. Sakatlıkların olduğu dönemde benchten gelen oyuncularımız sorumluluk aldılar, güven kazandılar. Rotasyonumuz genişledi, daha önce yorgun da olsa bazı oyuncular sahada kalıyordu ve bu da kötü gözükmemize neden oluyordu.” dedi.

Tecrübeli koç sözlerini, ”İyi bir takım olduk. Bundan sonra bunu sahada göstermemiz gerekiyor. Ama sadece kendi sahamızda değil, deplasmanda da böyle olmalı. Kolay değil, üç tane İspanyol takımıyla eşleştik ve üçünü de yendik. Bu ligin en iyi kadrosu değiliz. Bu ligin üst tarafına oynayan takımlardan biriyiz. Bu takımın genç oyuncularıyla birlikte 5 senede geldiği nokta, benim açımdan da mutluluk verici. İnşallah bunu sonuca da yansıtabiliriz ve Tofaş’ın basketbol tarihinde yer ederiz.” diyerek noktaladı.
Tecrübeli koç sözlerini, ”İyi bir takım olduk. Bundan sonra bunu sahada göstermemiz gerekiyor. Ama sadece kendi sahamızda değil, deplasmanda da böyle olmalı. Kolay değil, üç İspanyol takımıyla eşleştik ve üçünü de yendik. Bu ligin en iyi kadrosu değiliz. Bu ligin üst tarafına oynayan takımlardan biriyiz. Bu takımın genç oyuncularıyla birlikte 5 senede geldiği nokta, benim açımdan da mutluluk verici. İnşallah bunu sonuca da yansıtabiliriz ve Tofaş’ın basketbol tarihinde yer ederiz.” diyerek noktaladı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı