Tofaş Spor Kulübü

Orhun Ene “Sonuç normal”

Sigortam.net İTÜ Basket galibiyeti sonrası açıklamalarda bulunan TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Sakatlarımızın iyileşmesi ve takımın tam anlamıyla oturmasıyla daha iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Basketbol Süper Ligi 2. haftasında evinde Sigortam.net İTÜ Basket’i 123-80 yenerek ligdeki ilk galibiyetine imza atan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ile oyuncular Berk Uğurlu ve Muhsin Yaşar karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Farklı sonuçlanan maçla ilgili konuşulacak çok bir şeyin olmadığını belirten Ene, “İTÜ çok zor bir süreçten yani TBL’de oynayacakken son bir hafta kala lige katılma kararı aldı. O yüzden onlar henüz takım oluşturma, kimya kurma aşamasındalar. Yabancıları daha yeni katılıyor takıma. Onun için sonuç normal. Onların da geçmişten gelen hem teknik ekip, hem organizasyon tecrübesini göz ardı etmemek lazım. İkinci devrede oynayacağımız maç böyle kolay olmaz. Onun için bugün hem onların tam olarak hazır olmamasından hem de bizim biraz daha ritimde olmamızdan dolayı böyle bir fark ortaya çıktı. Bugün bizim adımıza söylenebilecek tek şey; genç oyuncularımıza süreyi paylaştırdık. Bugünü boş geçirmek yerine maç yaparak geçirmek bize de faydalı oldu” dedi.

Galibiyetin üzerinde fazla durmadan 7Days Eurocup’ta 8 Ekim Salı günü deplasmanda oynayacakları Partizan NIS karşılaşmasına odaklanacaklarını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “Bu maç bizim için önemli. Hem sakatlıklarımızın iyileşmesi hem de takımın tam anlamıyla oturabilmesi için bizim de biraz süreye ihtiyacımız var. Berk Uğurlu’ya ilk defa bu kadar uzun bir süre verdik. Barış Ermiş bugün toparladı. Sammy Mejia’yı da inşallah önümüzdeki haftalarda sağlık ekibi yetiştirirse o zaman daha iyi takım olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

BERK UĞURLU: İYİ KONSANTRE OLDUK

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın genç oyun kurucusu Berk Uğurlu, yayıncı kuruluş Tivibu Spor’a yaptığı açıklamada, “Ben öncelikle İTÜ Basket’i tebrik etmek istiyorum. Çok zor bir durumdan geldiler. Ligin başlamasına çok kısa süre kala Süper Lig’e çıktılar. Onlar için zor bir durum. Yabancıları da yeni yeni geliyor. Yavaş yavaş kadroları oturacaktır. Bizim için önemliydi. Bursaspor maçını kaybederek lige kötü başlangıç yaptık. O açıdan iyi konsantre olduk. Maçın başından itibaren işimizi sıkı tuttuk ve maçı kazandık. Herkesi kutluyorum. Önümüzde şimdi zor bir Eurocup maçı var. Şimdi ona hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

MUHSİN YAŞAR: SERİ YAKALAMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Muhsin Yaşar ise İTÜ basket galibiyetiyle ilgili yayıncı kuruluşa şu açıklamalarda bulundu; “İTÜ yeni kurulan bir ekip. Yabancıları da yeni gelmişti. Yine de biz karşı takıma da saygı duyarak elimizden geleni yaptık. Onları da tebrik ediyorum, iyi mücadele ettiler. Önümüzdeki maçlarımızı da kazanıp seri yakalamaya çalışacağız. Aramıza yeni oyuncular gelmesine rağmen 2 aydır bir aradayız. Yazın iyi bir kamp dönemi geçirdik. Bence şu an takımın kimyası oturmaya başladı. Avrupa maçındaki oyunumuzla da kimyamızın tuttuğunu gösterdiğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki maçları da kazanıp takım olduğumuzu göstereceğiz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı