Tofaş Spor Kulübü

Orhun Ene: Serinin ilk maçında mükemmeldik

Basketbol Şampiyonlar Ligi play-in eleme turunda PAOK karşısında 2. maçta da aynı savunma temposuyla devam etmeleri gerektiğini belirten Başantrenör Orhun Ene, “Bu sadece bir galibiyet. Bursa’da kendi seyircimiz önünde turu geçmek istiyoruz” dedi.

FIBA Basketball Champions League (BCL) play-in eleme turu serisinde Yunanistan’ın PAOK mateco takımını deplasmanda 63-95 mağlup ederek seride 1-0 öne geçen TOFAŞ‘ın Başantrenörü Orhun Ene karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Aynı savunma temposuyla devam ederek Bursa’da turu geçmek istediklerini belirten Ene, şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle PAOK takımına çok saygı gösteriyoruz. Basketbol Şampiyonlar Ligi normal sezonu gruplarında ve Yunanistan Ligi’nde çok iyi takımlara karşı iyi mücadele ettiklerini biliyoruz. Bu maç PAOK’un gücünü anlamamız için bir ölçü değil. Biz de çok iyi bir günümüzdeydik. Rakibimiz takımlarındaki eksikliklerinden dolayı rotasyonunda eksik kaldı. Biz de kendi rotasyonumuzu iyi kullanıp maç boyu diri kaldık. Kısa rotasyonumuza Marcus Denmon’ın da katılmasıyla üçüncü bir skor opsiyonu yarattık. Takımımız serinin ilk maçında saha üzerinde mükemmel gözüktü ancak tur için bunu ikinci maçta da sürdürmemiz gerekiyor ki anlam kazansın. Bu sadece bir galibiyet. Bursa’da, kendi seyircimiz önünde rakibimize saygı duymayı sürdürmeliyiz. Aynı savunma temposuyla devam ederek turu geçmek istiyoruz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı