Tofaş Spor Kulübü

Orhun Ene “Önemli olan…”

Bursaspor Basketbol karşılaşması sonrası açıklamalarda bulunan TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Biz işimize bakacağız. Lig yeni başladı ve bunun telafisi var. Önemli olan sezonun sonunda iyi olmak” diye konuştu.

Basketbol Süper Ligi’nin birinci haftasında Bursaspor Basketbol’a 80-76 kaybeden TOFAŞ’ta Başantrenörü Orhun Ene, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Kulübün resmi internet sitesine konuşan deneyimli çalıştırıcı, Bursaspor’u tebrik ettiğini, rakiplerinin haklı bir galibiyet aldığını belirterek, “Onlar adına güzel bir maç oldu. Bizim için de çok sıkıntılı, çok hata yaptığımız, bir türlü oyunda ritmi bulamadığımız bir maç oldu. Şu anda bizim takım için konuşmanın erken olduğunu düşünüyorum. Hafta içinde Matt Lojeski, Tarik Phillip ve Barış Ermiş zaten sakatlıktan gelmişlerdi. Onlar hafta boyunca düzgün antrenman yapamadılar. Sammy Mejia ve Berk Uğurlu’nun da olmaması bir anlamda kısa rotasyonda bugün bir tane oyunu çözebilecek adamı bulamadık. O anlamda da yaptığımız top kayıpları, hücumda özellikle üretemememizin en önemli sebeplerinden biri oydu” dedi.

‘BİZ İŞİMİZE BAKACAĞIZ’

Bu sonucun telafisinin olduğunu, sezonun sonunda iyi olmanın önemli olduğunu vurgulayan Ene, “Bu sene bizim için tabii daha zor bir sene olacak. Geçen senelerden daha farklı bir takımız. Bu bizim kaybetmemiz için bir mazeret değil ama bu takımla da kazanmayı bilmemiz, beraber oynamayı öğrenmemiz lazım. Şu anda da oynayanların da bir kısmı sakatlıklardan dolayı fiziksel olarak hazır değil. Bunun yanında iki tane de çok önemli oyuncumuz eksik. Onlar geldiğinde daha doğru bir analiz yapmamız daha mümkün olacak. Onun için biz işimize bakacağız. Lig yeni başladı ve bunun telafisi var. Önemli olan sezonun sonunda iyi olmak” şeklinde konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı