Tofaş Spor Kulübü

Orhun Ene “Çabaladık ama…”

Geçmişten daha farklı bir oyuncu grubuna sahip olduklarını, takımın beraber basketbol oynamayı öğrenmesi gerektiğini belirten Başantrenörümüz Orhun Ene, “Kötü bir ilk yarı oynadık. İkinci yarıdaki çabamız yeterli olmadı” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonun açılış haftasında deplasmanda Bahçeşehir Koleji’ne karşı 20 sayı geriden gelip son çeyrek farkı 5 sayıya kadar indirse de parkeden 84-73 mağlup ayrılan TOFAŞ’ta Başantrenörümüz Orhun Ene, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. Kötü bir ilk yarı oynadıklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, “Kötü bir ilk yarı oynadık. İkinci yarıdaki çabamız yeterli olmadı. Zor bir süreç bizim için. Sadece sağlık, pandemi boyutundan bahsetmiyorum. Basketbol adına farklı bir kadroyla giriyoruz bu seneye. Geçmişten daha farklı bir oyuncu grubumuz var. Beraber basketbol oynamayı öğrenmemiz lazım. O kolay bir süreç değil. Bahçeşehir karşısında oyunun belirli bölümlerinde istediğimiz basketbolu oynasak da belirli bölümlerinde çok çabuk çözülüyoruz. Maçın ilk yarısının çözülmesi bizi mental zayıflattı. Devreyi böyle bitirmemiz kabul edilebilir değil” dedi.

Henüz geçen senelerdeki seviye olmadıklarını ifade eden Orhun Ene, şu ifadeleri kullandı; “Bir gerçek de var hem tecrübe olarak, hem basketbol deneyimi olarak kadromuz geçen senelerdeki seviyede değil. Oraya da çıkabilecek miyiz orası da soru işareti ama bu takımla bunun yolunu bulmak zorundayız. Az hazırlık maçı yaptık. Takım şuan istediğimiz düzeye gelmedi. Onun için daha çok çalışmak zorundayız. Her maçı da daha o seviyeye gelmedik diye kaybetmeyi de kabul etmiyoruz. Bir şekilde mevcut şartlarla kazanmamız gerekiyordu. Bahçeşehir Koleji’ni tebrik ediyorum. Hak ettikleri bir galibiyetti. Ama iki takım arasındaki kalite farkının maçın skoru kadar olduğunu düşünmüyorum. Eğer bu dönemde çalıştıklarımızı sahaya yansıtabilirsek, mental anlamda da güçlü kalırsak o zaman daha farklı bir basketbol oynayabiliriz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı