Tofaş Spor Kulübü

Öngören “Hedefimiz eğitim vermek”

TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Kariyerinin Temelini At’ panelinde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Topluluğu’nun (ULİT) düzenlediği ve moderatörlüğünü gazeteci Serkan Yetişmişoğlu’nun yaptığı ‘Kariyerinin Temelini At’ başlıklı panelde, basketbolun deneyimli yöneticileri tecrübelerini aktardı. Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panelde TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz ve Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Görevlerinin çok büyük bir yapıyı, belirlenmiş plan doğrultusunda yönetmek ve yön vermek olduğunu söyleyen TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, kısa, orta ve uzun vadeli stratejik planlamalar yaptıklarını vurgulayarak; “Altyapı, sosyal sorumluluk projeleri, profesyonel yapı, bulunduğun şehre ve ülkeye geri bildirimleri planlamak, kulübü doğru bir şekilde temsil etmek önemli. TOFAŞ Spor Kulübü, basketbolda şampiyon olduğu zaman çok mutlu olur ama biz kendi içimizde basketbola yeni yüzler kazandıramadığımız zaman kendimizi başarısız addediyoruz. A Milli Takım’a verdiğimiz oyuncu sayısı, altyapılardaki oyuncusu sayısı, milli takımlar bazında antrenör sayısı, Euroleague’e verdiğimiz oyuncu sayısı, NBA Draft’ına oyuncu verebiliyor muyuz, bunlar bizim için çok önemli. Bunun yanında TOFAŞ, çok ciddi hacmi olan bir şirket. Bursa’ya da bu yolla birlikte geri bildirim yapmak, Bursa’daki çocuklara basketbolu araç olarak kullanıp eğitim vermek asıl hedefimiz” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren panelin ardından katılımcılara, öğrenciler tarafından plaket takdim edildi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı