Tofaş Spor Kulübü

Öngören: Bursa bize çok destek oldu

2022-2023 Sezonunu play-off çeyrek finaliyle noktalayan TOFAŞ’ta Genel Menajer Tolga Öngören, Bein Sports’ta yaptığı sezon değerlendirmesinde; “Önümüzdeki sezonda en önemli hedefimiz Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Final 4 yapmak olacak. İleriye umutla bakıyoruz” dedi.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 2022-2023 sezonunu play-off çeyrek final serisiyle noktalayan TOFAŞ’ta Genel Menajer Tolga Öngören yayıncı kuruluş Bein Sports’ta sezon değerlendirmesinde bulundu.

TOFAŞ Spor Kulübü’nün vizyonunda daima gençlerin olduğuna vurgu yapan Öngören, Orhun Ene’nin takımın başına geçmesi; Milton Doyle ve Brady Manek’in takıma katılmasıyla birlikte güzel bir sezon sonu yaşadıklarını söyledi.

Play-off bölümünde Tolga Geçim ve Berke Büyüktuncel’in sakatlıklarının kendilerini etkilediğini ifade eden Tolga Öngören, şu değerlendirmelerde bulundu; “TOFAŞ Spor Kulübü’nün vizyonunda daima gençler var. Yıllardır biz elimizden geldiğince genç oyunculara yer açmak, onları takımımıza ve Türk basketboluna kazandırmak istiyoruz. Bu sezona da aslında aynı hedeflerle başladık. Sezona farklı bir teknik ekiple başlamıştık. Bazen sonuçlardan bağımsız olarak taşlar yerine oturmayabiliyor. Bu süreçte zorlandık. Aldığımız mağlubiyetlerden sonra da birliktelik her tarafa zarar vermeye başlayınca ‘bu iyi veya kötü olmamızla ilgili bir konu değil’ bazen kimya uymayabiliyor, Koç değişikliğine giderek bizim için çok önemli bir Koç olan Orhun Ene’yi tekrar kulübümüze dahil ettik. Zaten kendisinin buradan ayrılmasını hiç istememiştik açıkçası. Kulübün yöneticileri olarak Orhun Ene’nin yeniden göreve başlamasıyla takımımızın bu şekilde bir reaksiyon göstereceğini bekliyorduk. Orhun’un bize çok uyacağını, takımı çok iyi analiz edip oyuncuları en iyi yerlerde en iyi şekilde kullanacağını.. Kadromuza son eklediğimiz Milton Doyle ve Brady Manek ile beraber güzel bir sezon sonu yaşadık. Aldığımız play-off sonucunu daha iyi oynayabilirdik. Tolga Geçim ve Berke Büyüktuncel’in sakatlıkları bu bölümde bizi etkiledi.

Tolga da bizim için ileriye dönük bir yatırım. Çünkü ağır bir sakatlıktan geldi. Onu da biz hem kulübümüze hem Türk basketboluna Milli Takım seviyesinde kazandırmak istiyoruz. Berke Büyüktuncel için de bir parantez açmak gerekirse; Eylül ayındaki Berke ile bugünkü Berke arasında çok büyük fark olduğunu herhalde herkes kabul ediyordur. Biz ona iyi gün-kötü gün bakmadan rol verdik. Hem Dimitris Priftis hem Orhun Ene. Orhun daha da farklı bir açıyla baktı. Ege Demir’in de bir çıkışı oldu. Play-off öncesindeki 4 haftalık sakatlık ve hastalığı olmasa bu bölümü daha da iyi oynardı. Son olarak da 2005 doğumlu Özgür Cengiz’i değerlendirmek gerekirse onu da artık yavaş yavaş gelecek seneden itibaren daha fazla öne çıkaracağız. Böyle baktığımız zaman 3 tane, altyapımızdan gelen, gencecik pırıl pırıl Türk çocuğu bu ligde rollere çıkıyor. Daha da iyi roller alacaklar. Belki Milli Takım, belki NBA..

Öte yandan sportif anlamda Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde daha yukarı gitmek istiyorduk. Geçen sezon Final 4’u son anda kaybetmiştik. Orada aslında biraz biz okları kendimize çekiyoruz. Avrupa’da daha iyi olmamız lazım. Önümüzdeki sezonda hedeflerimizin en önemlisi Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Final 4’a gidip orada ne yapabileceğimizi görmek olacak. Bu anlamda Bursalı basketbol severler bu sezon en kötü günümüzde bile bize çok destek oldular. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sporda kazanmak kaybetmek var ama bence iyi bir sezon geçirdik. Sonuna baktığımızda Türk basketbolu 3 tane çok önemli oyuncu kazandı. Daha da iyi olacaklar. İleriye umutla bakıyoruz. Bu oyuncular odaklı bir yapı kuracağız. Hem Türkiye liginde, hem Şampiyonlar Ligi’nde yarışmacı olacağız.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı