Tofaş Spor Kulübü

Öngören “Beklediğimiz gibi oldu”

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun liglerin bitirilmesi kararını değerlendiren TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, "TBF 'beyaz sezon'u tercih etti. Eurocup da muhtemelen bitecek" dedi.

Bursada Bugün Instagram hesabının canlı yayınına katılan TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun beyaz sezon‘ olarak nitelendirilen bir karar aldığını söylerken, ” Son gelişmelerden böyle bir karar alınacağını tahmin ediyorduk. Bu bir tescil değil. Voleybol Federasyonu da karar karar aldı.Ligler bitirildi. Küme düşme ve şampiyon yok. Sıralama ve Avrupa Ligi’ne katılacaklar şu anki mevzuata göre açıklanacak. Çıkma ve düşme olmaması önemli. Gelecek sezonun yapısı bu mevzuata göre yapılacak” dedi.

OYUNCULARIN YÜZDE 90’I ABD’DEN GELECEKTİ

Mali kriter, denetim ve disiplin mevzuatına pandemi sonrası kulüplerin geçişine ilişkin bilgi veren Tolga Öngören, ” TBF bu konuda çalışmalarını kulüplerle 2 yıldır sürdürüyordu. Bu şartlarla ilgi kulüplerle yapılacak görüşmelerin ardından şekillenecek. Bu da gelecek yılın kaç takımla nasıl oynanacağının da belirleyici olacak. TBF sporcu sağlığını öne alan bir karar verdi. Uzun aradan sonra takım antrenmanına dönülmesi sakatlık riskini oluşturuyordu. ABD’ye uçuşlar kapalı. Ligdeki oyuncuların yüzde 90’ı oradan ve orada yaşıyor. Bu bence karar alınmasında etkili olmuştur” dedi.

AVRUPA LİGLERİ DE DURDURULABİLİR

Eurocup’ta TOP 8’e kalan TOFAŞ’ın Avrupamacerasıyla ilgili durumunu da değerlendiren Tolga Öngören, ” Euroleague yönetimi Euroleague ve Eurocup’la ilgili 24 Mayıs’a kadar bir karar alacak. Oynanma kararı alırsa bir yer seçilecek. 2 hafta karantina ardından 2-3 hafta antrenman yapılacak. 24 Mayıs’ta da sağlık açısından bir değişim olacağını düşünmüyorum. Euroleague ve Eurocup yapcğı karar toplantısında 2 organizasyonu da durdurabilir” açıklamasında bulundu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı