Tofaş Spor Kulübü

Mejia çocuklarla buluştu

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD Bursa Şubesi, TOFAŞ Spor Kulübü, BKM Kitapevi ve BIC Renklerin Dünyası işbirliğinde Kaptan Sammy Mejia, çocuklarla renkli bir organizasyonda bir araya geldi.

TOFAŞ Basketbol Takımı Kaptanı Sammy Mejia kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek amacıyla “Satürn’ün kızı ve kitapları” kitap kulübüyle bir araya geldi. BKM Kitapevi Özlüce Şubesi’nde gerçekleştirilen ayraç tasarım atölye çalışması KAFKAOKUR Dergisi’nin Sanat Yönetmeni Tülay Palaz’ın illustrasyon dersiyle başlarken, renkli görüntülere sahne olan etkinliğe ailesiyle birlikte katılan Mejia, kızları Sienna ve Penny ile Franz Kafka, Frida Kahlo ve Küçük Prens’e renk vererek kendi kitap ayraçlarını oluşturdu. Yeni Nesil Tofaş sporcularının da katıldığı etkinlikte ayrıca Duyum İşitme Engelliler Okulu’ndan öğrenciler de yer aldı. Öğretmenlerinden işaret dili desteği alarak kendi ayraçlarını yapan öğrenciler, basketbolu çok sevdiklerini anlatarak Sammy Mejia ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı.

Tofaş Spor Kulübü, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa ŞubesiBKM Kitapevi ve BIC Renklerin Dünyası’nın destekleriyle düzenlenen etkinlik sonunda katılım gösteren tüm çocuklara Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabı hediye edilirken, Tofaş Basketbol Takımı Kaptanı Sammy Mejia da “Satürn’ün kızı ve kitapları” kitap kulübüne etkinliğe davetlerinden dolayı teşekkürlerini ileterek imzalı formasını hediye etti. “Her çocuk okusun diye” sloganıyla yola çıkan kitap dostu sosyal girişimcilik hareketinin kurucusu 13 yaşındaki Duru Aktaş, tasarlanan kitap ayraçlarından elde edilecek gelirlerle dezavantajlı bölgelerdeki okullarda okuma kulüpleri ve kütüphaneler kurmayı hedeflediklerini söyledi. BKM Kitap Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Bingölbali de Tofaş Basketbol Takımı kaptanı Sammy Mejia’yı Avrupa’nın en büyük kitabevinde ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı