Tofaş Spor Kulübü

Ligler başlarsa yabancılar gelmeyebilir!

TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören, sezona devam edilmesinin risk oluşturacağını belirtirken, "Gelmek istemeyen oyuncularımıza bir şey söyleyemeyiz,onları anlayışla karşılamak durumundayız." dedi.

Öngören‘le yapılan videolu röportajdan pasajlar…
* Maçların oynanıp oynanmamasından bağımsız olarak oyuncuların uzun süre antrenmansız kalmaması için bireysel çalışmalar planlıyoruz. Oyuncuların iki ay çalışma yapmaması ileride sakatlıklara yol açabilir. Ancak kimseyi çalışmaya gelmesi konusunda zorlamayacağız.
* Biz sezona devam edilmesinin doğru olmayacağı konusundaki görüşümüzü koruyoruz. Panik yapmayalım ama risk de almayalım, insanlar ölüyorlar.
* Bu hastalık temasla geçiyor ve basketbol bir temas oyunu.
* Sezona devam edilecekse yabancılar geldiklerinde karantinaya alınacaklar ve ben yabancıların çoğunun gelmeyeceği kanaatindeyim.
* Gelmek istemeyen yabancılara bir şey diyemeyiz. Aynı şekilde özellikle genç oyuncularımızın velileri de izin vermek istemeyebilirler ve bunu anlayışla karşılamalıyız.
* Sezona devam edilecek olursa maçlar Ağustos’ta sona erecek. Bu durumda gelecek sezonu nasıl planlayacağız?

* Temmuz ayında başka bir kulüple anlaşan oyuncu eski takımı için oynamak istet mi?

Kaynak
BasketFaul

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı