Tofaş Spor Kulübü

Kobe Bryant ve Robert Archibald için saygı duruşu

TOFAŞ-Joventut Badalona karşılaşması öncesinde, hayatını kaybeden basketbolcular Kobe Bryant ve Robert Archibald için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Trajik bir helikopter kazası sonucunda kızı Gianna Bryant ve diğer yolcular ile birlikte hayatını kaybeden efsanevi oyuncu Kobe Bryant’tan bu üzücü haber basketbol camiasını yasa boğmuştu. Euroleague yönetiminin kararıyla; yaşamını yitiren basketbolcular Kobe Bryant ve Robert Archibald, Turkish Airlines EuroLeague’in 22. hafta maçları ile 7Days EuroCup’ın Top 16 etabı 4. hafta maçları öncesinde saygıyla anıldı. Anma esnasında TOFAŞ Spor Salonu’ndaki led ekranlarda Bryant ve Archibald’ın resmi yayınlandı. İskoç Robert Archibald daha önce Joventut Badalona forması da giymişti.

DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM TOPLANDI
Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremin yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak adına depremzedeler için maç öncesinde yardım toplandı. Bursalı basketbol severler, zorlu mevsim şartlarında afet bölgesindeki ihtiyaçların karşılanması için; kışlık temel ihtiyaç malzemelerini (mont, kazak, atkı, eldiven, bere, bot, iç giyim vb.) yanlarında getirerek salon girişlerinde oluşturulan dayanışma kutularına bıraktı. Toplanan yardım malzemeleri maçın ardından Nilüfer Belediyesi yetkililerine teslim edilerek, ivedilikle deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı