Tofaş Spor Kulübü

Eurocup’a Covid 19 darbesi!

Euroleague yönetimi, COVID19 virüsü nedeniyle ikinci bir karara kadar EuroCup sezonunun süresiz olarak durdurulduğunu açıkladı

Tofaş’ın 17-25 Mart tarihleri arasında arasında oynayacağı açıklanan Promitheas Patras maçı da bu nedenle ertelenmiş oldu.

Euroleague yönetimi, ​​COVID-19 (Korona virüsü) salgını ile ilgili son gelişmeleri değerlendirmek için bugün yaptığı toplantının ardından Euroleague ve Eurocup sezonunun 12 Mart 2020 tarihi itibarıyla süresiz olarak askıya alındığını açıkladı. Euroleague resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yeni koronavirüs COVID-19’un Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (dünya çapında yaygın hastalık) olarak nitelendirmesi sebebiyle, oyunlardaki tüm katılımcılar için artan yüksek riskler ve Avrupa’daki seyahat hareketi kısıtlamalarının artması durumlarının değerlendirildiği, virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olmak, tüm katılımcıların ve taraftarların sağlığını ve güvenliğini korumak adına kulüplerle anlaşarak Euroleague ve Eurocup 2019-20 sezonun tümünü geçici olarak askıya alma kararının alındığı bildirildi.

TOFAŞ Basketbol Takımı, Eurocup çeyrek finalinde Yunanistan temsilcisi Promitheas Patras ile eşleşmiş; iki galibiyete ulaşan tarafın yarı finale yükseleceği seride daha önce açıklanan programa göre ilk maç 17 Mart’ta Yunanistan’da, ikinci maç ise 20 Mart’ta Bursa’da oynanacaktı.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı