Tofaş Spor Kulübü

Ene “Zor dönemlere giriyoruz!”

Eurocup’ta bir çok sakatlığa ve talihsizliğe rağmen çeyrek finale kadar gelmeyi başardıklarını belirten TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, “Şimdi buradan sonra yüzde 100’ümüzü vermemiz lazım. Bize de o yakışır” dedi.

7Days EuroCup TOP16 turu H Grubu son haftasında sahasında MoraBanc Andorra’yı 97-94 mağlup eden TOFAŞ Basketbol Takımı’nda Başantrenör Orhun Ene, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Andorra karşısında maç öncesi daha iyi bir basketbol oynamayı arzu ettiklerini ancak arzu ettikleri gibi oynayamadıklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, “Maçın içerisinde 5-6 dakikalık bir periyot var. Oralarda iyi bir basketbol oynadığımızı söyleyebilirim. Ancak baskıya karşı organizasyonda zorluk yaşadık. Tempomuz düştü. Bu tempo bizim tempomuz değil. O tempoda kalırsanız Eurocup’ta başarılı olamazsınız. Eğer mesajı doğru alırsak bunlar bizim için önemli mesajlar. Neticede iyi bir takımı yendik. Andorra takımı belki gruptan çıkamasa da Eurocup için önemli bir takım. Bu kupada organizasyon olarak çeyrek final, yarı finalleri oynayan bir takım. Grupta aldıkları talihsiz mağlubiyetler onların gücünü göstermiyor. Bugün de dönem dönem oyun içerisinde ne kadar tehlikeli olduklarını gösterdiler. Kazanma arzumuz ve maçı kazanmamız önemli. Ama gerçekçi de olmak lazım. Eğer gerçekçi olursak gelişebiliriz. Yoksa bugünü yaşadıktan sonra bugünden ders almazsak ileride bizi daha büyük problemler bekleyebilir” şeklinde konuştu.

Mental ve fiziksel olarak daha hazır olmaları gerektiğini vurgulayan Ene, “Oyuncularımın bir şey yapma isteklerini, arzularını takdir ediyorum ama kişisel anlamda da performans olarak da sezonun en zor dönemlerini giriyoruz. Oyuncuların hep beraber, hem takım olarak; hem bireysel olarak daha fazla bu işte kararlı olmaları lazım. Mental ve fizik olarak daha fazla hazır olmaları lazım. Buradan sonra herkese ihtiyacımız var. Onun için bazı oyuncularda düşüş var, bazı oyuncular belki bir ritmi yakaladı ama bundan sonra oyuncuları birer birer forma sokmak için vaktimiz yok. Oyuncuların fiziksel anlamdan daha çok mental anlamda bu işe hazır olması lazım. Az da olsa, çok da olsa herkese ihtiyacımız var. Biz çok zor bir yoldan geldik. Bizim için esasında kulübümüz adına çok önemli bir başarı olacak şayet bundan sonraki turu da geçersek. Onun için her zaman bu şansı yakalayamıyorsunuz. Bazen talihsizlikler, aksilikler oluyor. Bundan önceki 2 sezonda çok küçük farklarla gruptan çıkmayı kaybetmiştik. Ama bu sezon bir sürü sakatlığa ve talihsizliğe rağmen oraları geçmeyi başardık. Şimdi buradan sonra yüzde 100’ümüzü vermemiz lazım. Bize de o yakışır” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı