Tofaş Spor Kulübü

Çakı “Uzatmaya gitmeden bitirmeliydik”

Türk Telekom karşısında takım halinde iyi mücadele ettiklerini belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Farkı 14 sayıya kadar çıkarmışken son bölümü daha iyi kontrol etmeliydik. Kazandığımız için mutluyuz. Şimdi adım adım ilerleyip daha iyi olacağız."

ING Basketbol Süper Ligi 16. haftasında Türk Telekom’u uzatmada 95-93 mağlup ederek ikinci devreye galibiyetle başlayan TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı, karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

İki takımı da mücadelesinden dolayı tebrik eden Çakı, şu ifadeleri kullandı; “İkinci yarının ilk maçı olması itibariyle iyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. Berk Uğurlu’nun bir sakatlığı oluştu ama onun yerine oynayan hem Kasey Shepherd hem Bora Satır takım halinde iyi bir reaksiyon verdiler. Türk Telekom da koç değişikliğinden sonra çıkışta olan bir takımdı. Onlarda da Alex Perez gibi önemli bir isim eksikti. İyi bir mücadele oldu.

Bence ilk yarı dengedeydi. Üçüncü periyotta biz 14 sayılık farkı yakaladık. Orada oyunu daha iyi kontrol edebilirdik ama dediğim gibi Türk Telekom iyi bir takım, iyi karar verici oyuncuları var. Onlar da son periyotta iyi bir dönüş yaptılar. Uzatmaya gitmeden bitirmeliydik. Çok fazla bireysel hata yaptık. Özellikle müdafaada ve müdafaa ribaundlarında. Ama takımın üzerinde kendi evimizde oynadığımız Galatasaray ve Karşıyaka maçlarını kaybetmenin yarattığı bir gerginlik vardı. Bu maçla beraber bunu da üzerimizden atlattığımızı düşünüyorum.

Şimdi adım adım ikinci yarının ikinci maçına hazırlanıp daha iyi olacağız. Kazandığımız için mutluyuz. Oyuncularımı ve Türk Telekom takımını mücadeleden dolayı tebrik ediyorum.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı