Tofaş Spor Kulübü

BGL: TOFAŞ’tan geçit yok

TOFAŞ, Basketbol Gençler Ligi A Grubu 17. hafta mücadelesinde evinde karşı karşıya geldiği Onvo Büyükçekmece Basketbol’u 90-82’lik skorla mağlup etti.

Basketbol Gençler Ligi 17. haftasında TOFAŞ, Onvo Büyükçekmece Basketbol’u konuk etti. Nilüfer TOFAŞ Salonu’nda oynanan maça Özgür Cengiz, Arda Konuk, Cem Küçüközkan, Sarp Ali Özaydemir, Evren Demirci beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk basketini Evren Demirci’nin elinden buldu. Cem Küçüközkan’ın üçlüğü sonrası rakip sayılarına Sarp Ali Özaydemir, Cem Küçüközkan, Evren Demirci ile karşılık veren Bursa temsilcisi, Arda Konuk’un basketleriyle 25-18 öne geçerken, Evren Demirci’nin sayılarıyla ilk çeyreği 27-21 önde kapattı.İkinci periyodun başında Akın Dede’nin elinden sayılar bulan TOFAŞ BGL Takımı, Arda Konuk ve Batu Bircan’ın üçlükleriyle farkı 10 sayıya (37-27) çıkartırken, Melih Çetinkaya, Özgür Cengiz ve Kerem Yaldız’ın basketleriyle ev sahibi takım soyunma odasına 46-39 üstün gitti.

Üçüncü çeyreğe de Özgür Cengiz ve Evren Demirci’nin basketleriyle başlayan TOFAŞ, Arda Konuk ve Akın Dede’nin üçlükleri sonrası Cem Küçüközkan ve Evren Demirci’nin elinden bulduğu sayılarla son periyoda 68-60 önde başlarken, dördüncü çeyreğin başında aranın kapanmasına izin vermeyen Mavi Yeşilli takım Cem Küçüközkan ve Arda Konuk’un basketleri sonrası Sarp Ali Özaydemir’in üçlüğüyle farkı yeniden çift hanelere çıkardı: 74-63. Kalan bölümde de Ömer Alp Engin, Cem Küçüközkan, Evren Demirci, Özgür Cengiz ve Arda Konuk’un elinden skor bulmaya devam eden TOFAŞ, parkeden 90-82 galip ayrılmayı başardı. TOFAŞ normal sezonun son haftasında 13 Şubat Pazartesi günü deplasmanda Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor ile kozlarını paylaşacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı