Tofaş Spor Kulübü

BGL: Tofaş 73-53 Afyon Belediyesi

Basketbol Gençler Ligi’nde A Grubu’nda ikinci sırada yer alan Tofaş, Atatürk Spor Sarayı’nda grubunda son sırada yer alan Afyon Belediyesi’ni konuk etti. İlk yarısı başa baş geçen mücadelede, mavi yeşilliler bir ara 8 sayı geriye düşmesine karşın maçtan 73-53’lük galibiyetle ayrıldı

Son sırada yer alan rakibi karşısında zaman zaman oyun ciddiyetinden uzaklaşan ve basit top kayıpları yapan Tofaş, Berke ve Berkcan’ınbasketlerine Afyon Belediyesi de Furkan veOrhun Alp ile cevap verince bu çeyreği Tofaş 13-11 önde kapadı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Afyon Belediyesi, 14. Dakikada Veli Erdem, Furkan Özcan ve İbrahim Berzan’ın basketleriyle 8 sayılık (13-21) üstünlük buldu. Toparlanan Tofaş, Temel Berkcan’ın pota altındaki etkili oyunuyla önce rakibini yakaladı sonrasında ise öne geçti: 27-26 Üstünlüğünü sürdüren Tofaş soyunma odasına 10 sayılık üstünlükle (38-28) önde gitti.

Üçüncü çeyreğe Tofaş, Temel Berkcan’ınbasketiyle başladı. Afyon ise buna Furkan’ın üçlüğü ile cevap verdi. İki takımın top kayıpları sonrasında skor üretemedi ve 15. Dakikayı Tofaş 45-33 önde geçti. Bursa temsilcisinin boş hücumlarını Furkan ve Orhun ile değerlendiren Afyon Belediyesi farkı 8 sayıya (51-43) indirmeyi başardı.

Dördüncü çeyreğe üretken başlayan Tofaş 34. Dakikayı 59-43 önde geçti. Bu bölümde iki takım da inanılmaz top kayıpları yapınca sayı üretmekte zorlandılar. Bursa temsilcisi son 3 dakikaya 20 sayılık üstünlükle 67-47 önde girdi. Bursa temsilcisi mücadeleyi 73-53 kazanarak galibiyet serisini sürdürdü.

Salon: Atatürk

Hakemler: Polat Parlak, Mehmet Bozkurt, Erkmen Kaya

Tofaş: Emir Eid 1, Berke Büyüktuncel 7, Egemen Usta 8, Enis Kıvanç Çöl 4, Efe Zekeriya7, Ali Taşkın, Temel Berkcan Keskindemir 22, Cihad Rebivar Özdemir 2, Ömer Ege Peksarı16, Bülent Hamza Çelik 6

Afyon Belediyesi: Arif Şengül, Ali İbrahim Karayiğit, Bilal Buğra Kaban 1, Furkan Özcan23, İbrahim Karanfil, Emirhan Yılmazkol 4, İbrahim Berzan Bozkurt 2, Onur Alp Emre 12, Hamza Said Mutlu, Burak Akgül 2, Veli Erdem Yıldız 9,

1.Periyot: 13-11 Tofaş

Devre: 38-28 Tofaş

3.Periyot: 53-43 Tofaş

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı