Tofaş Spor Kulübü

Berk Uğurlu “Kupayı Bursa’ya getirmek istiyoruz”

Bursada Bugün'ün Instagram hesabında Mehmet Ali Ekmekçi ve Serkan Yetişmişoğlu'nun büyük ilgi gören programı "EvdeKal"anlara Spor"un konuğu TOFAŞ Basketbol takımının başarılı oyuncusu Berk Uğurlu oldu.

Basketbola ilk olarak Fenerbahçe‘nin basketbol okullarında başladığını kaydeden Berk Uğurlu, babasının teşvikleriyle atıldığı bu sporda önce Fenerbahçe A Takımı‘nda ardından Pınar Karşıyaka ve son olarak da TOFAŞ Basketbol’da forma giyme şansı bulduğunu belirtti.

HERKESİN KAFASI RAHATLADI

Coronavirüs gölgesinde spor yapmanın güç olduğuna dikkat çeken Uğurlu, “Türkiye Basketbol Federasyonu çok doğru bir karar alarak insan sağlığını ön planda tuttu ve ligleri beklenti doğrultusunda oynatmadı. Herkes artık kafası rahat bir şekilde yeni sezona hazırlanacak” dedi.

TRANSFERİMDE TOLGA ÖNGÖREN’İN PAYI BÜYÜK

TOFAŞ‘ın çok köklü ve büyük camia olduğunu vurgulayan genç basketbolcu, “Kulübe transferimde genel menajerimiz Tolga Öngören’in payı çok büyük. Orhun Ene ise sadece bizim için değil Türk basketbolu için büyük bir şans. Oyunculuk kariyerinde olduğu gibi koçluk döneminde de gerçekten yeteneklerini konuşturuyor. Kendisi bize bir ağabey gibi yaklaşıyor. O yüzden de yaptığımız bir hatanın ardından rahatlıkla konuşma ve yanlışlarımızın nerde olduğunu sorabiliyoruz” diye konuştu.

ŞEYTANIN BACAĞI KIRILDI

COVID-19 salgını yüzünden ING Basketbol Süper Ligi‘nin yanı sıra Avrupa organizasyonları olan Euroleague ve EuroCup‘un da sonlandırıldığını açıklayan Berk Uğurlu, “Kulüp tarihinin en büyük başarılarından birisine imza atıp, şeytanın bacağını kırarak Top8’e kalmıştık. Yarı final ve hatta final şansımızın da yüksek olduğunu düşünüyordum. Ancak maalesef Coronavirüs yüzünden başarıyla gittiğimiz bu turnuva da sona erdi. Ancak ben önümüzdeki sezon bu başarının ötesine geçerek EuroCup’ta yine ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz. Kupayı Bursa’ya getirmek istiyoruz. TOFAŞ taraftarı da muhteşem, Bursaspor’un taraftarına da hayran kaldım. Futbolu biliyordum ama basketbolda da ne kadar ateşli olduklarına yakından şahit oldum” ifadelerini kullandı.

ORHUN ENE ROL MODELİM

Haziran ayı içinde yeni sezon antrenmanlarına başlayacaklarını düşündüğünü vurgulayan genç point guard, ” Kendimi geliştirmek için çalışmalarım tam gaz sürüyor. Anne ve babamla yaşadığım İstanbul’daki sitemizde olabildiğince fitness ve diğer idmanları yapabiliyorum. Orhun Ene benim rol modelimdi, kendisiyle aynı pozisyonda oynadığım için onun tecrübelerinden faydalanıyorum. Bütün takımların bütçelerinde yeni sezonda COVID-19 sebebiyle yaşanan gelir kaybına paralel olarak bütçe kısıtlamaları bekliyorum. Bence bütün oyuncular da fedakarlık gösterecek. Kişisel olarak da Avrupa’da forma giymek istiyorum. Şu an orada Türk oyuncuları sınırlı. Elbette 12 Dev Adam’ın da vazgeçilmez bir parçası olma hedefim de var. Muhsin Yaşar çok komik. Futbolla da yakından ilgili, hangi ülkeye deplasmana gitsek oradan fotoğraf çekip ünlü futbolcusunu etiketliyor” açıklamasında bulundu.

RÜYA TAKIM BUGÜN YOK

NBA‘nin geçmiş dönemin yıldızlarıyla kıyaslandığına şu an iyi oyunculardan kurulu olmadığını açıklayan Berk Uğurlu, ” Olimpiyatlarda da ABD’yi elimizden kaçırdık. Geçmiş dönemlerdeki Rüya Takım bugün elbette yok. Ancak kısa zamanda yeni yıldızların yeniden parlayacağını düşünüyorum. Micheal Jordan’ın ‘Son Dans’ belgeselini de babamla beraber hayranlıkla izliyoruz” diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı