Tofaş Spor Kulübü

Ahmet Çakı “Faul problemleri yaşadık!”

Galatasaray NEF karşısında iyi savaştıklarını ancak kolay faullerle faul problemine girdiklerini belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Kırılma anlarını iyi oynamayı, oralarda rakibe seriler vermemeyi geliştirmemiz gerekiyor" dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 14. hafta mücadelesinde sahasında Galatasaray NEF’e 77-88 kaybeden TOFAŞ Başantrenörü Ahmet Çakı karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

İki takımı da mücadelesinden dolayı tebrik eden Çakı, şu ifadeleri kullandı; “Ligin iyi takımlarından biri olan Galatasaray NEF takımına hazırlanırken özellikle müdafaamızın çok üzerinde durduk. Genel olarak iyi müdafaa yapıp, topu kullanmaya çalışan bir ekibiz. Bunu birinci ve üçüncü periyotta bence başardık. Özellikle üçüncü periyotta yediğimiz 12 sayı önemliydi ama takım olarak bazı bölümlerde, kırılma anlarında verdiğimiz seriler var. Bugün de Galatasaray gibi tecrübeli bir takıma bunu verince orada çok sayı yedik. O yüzden de iyi savaştığımız, elimizden gelenin en iyisini yaptığımız günde, hücumda zorlandığımız yerlerde kırılarak potamızda 88 sayı gördük. Bu da ikinci ve dördüncü periyotlarda oldu.

İyi savaştık. Bütün oyuncularımızdan tam verim alamadık. Biraz da kolay faullerle Elgin Cook gibi, Jeremy Simmons gibi oyuncularımız faul problemine girdiler. Zubcic de aynı şekilde. Galatasaray iyi bir takım, bizim hata yaptığımız yerleri iyi değerlendirdiler. Tebrik ediyorum onları. Takımımı da mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum ama bu kırılma anlarını iyi oynamayı oralarda daha büyük seriler vermemeyi geliştirmemiz gerekiyor. Bunun üzerinde durup çalışacağız.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı