Tofaş Spor Kulübü

Ahmet Çakı “Çok önemliydi”

Büyükçekmece deplasmanında eksikleri olmalarına rağmen iyi bir reaksiyon gösterdiklerini belirten Tofaş Baş Antrenörü Ahmet Çakı, “Az oyuncuyla oynadığımız ve bazı oyuncularımızın faul problemine girdiği böyle bir maçtan galibiyetle ayrılmak önemliydi." dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 17. haftasında önemli eksiklerle çıktığı Büyükçekmece Basketbol deplasmanından 89-87 galibiyetle ayrılan TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Önemli bir galibiyet aldıklarını belirten Ahmet Çakı, “Öncelikle iki takımı da tebrik etmek istiyorum. Güzel bir maç oldu. İki takım da gücü ölçüsünde son saniyeye kadar mücadele etti. Biz de ilk yarıyı çok iyi oynayamamıza rağmen devreyi 6 sayı geride bitirdik. Devamında üçüncü çeyrekte iyi bir reaksiyonla ikinci devrede iyi bir oyun ortaya koyduk. Zor bir sezon geçiriyoruz, herkes için zor geçiyor.

Büyükçekmece kaliteli bir takım. Bence şu an bulundukları noktayı hiç hak etmiyorlar. Bizim de bu hafta eksik oyuncularımız vardı ama herkesin yaşayabileceği bir durum. İyi bir reaksiyon verdik. Özellikle az oyuncuyla oynadığımız ve bazı oyuncularımızın faul problemine girdiği Büyükçekmece gibi bir deplasmandan galibiyetle ayrılmak bizim için önemliydi. Kazandığımız için mutluyuz” şeklinde konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı