Geçit SporKöşe Yazıları

Geçitspor bileğinin hakkıyla

Basketbol 2. Ligi’nde mütevazi bir bütçe ile Bursa’yı temsil eden ilk semt kulübü olan Geçitspor, cumartesi günü Atatürk Spor Sarayı’nda şampiyonluk parolasıyla sezona giren güçlü transferler yapan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’u olaylı geçen maçta 80-70 yendi.

Geçitspor inanın bu galibiyeti Erzurum Büyükşehir Belediyespor Genel Müdürü Ahmet Dal’ın dediği gibi hakemlerle almadı. Maçın ilk yarısında yaşanan çirkinlikleri görmemek inanın sportmenliğe yakışmaz. Hele hele Ezrumun delikanlısına hiç yakışmaz.

Utku giderken ona çelme atıp, yere uçuran Kutay’ın ve oyuncularının tribünlerdeki az sayıdaki taraftara el kol hareketleri, benche teknik faul aldıran kaba sözlerini herhalde genel müdür Ahmet Dal ne görmüş nede duymuş.

Çirkinliklerle yoğrulmaya kalkanlar, sahada mücadele ederek kaybettikleri maçlarda yenilginin sorumluluğunu kendilerinde değil başkalarında ararlar.

Geçit, Bursa’nın 16 bin nüfuslu bir mahallesi. Ve bu mahallenin takımı bu sezon Bölgesel Lige hazırlanırken Basketbol Federasyonu tarafından 2. Lige alındı. Üçüncü sıraya kadar yükseldi. Üst üste dört maçını kazandı.

Bu başarı bence tesadüf değil, bileğinin hakkı ile gelen başarıdır. Öncelikle bunu kabullenmek gerekir. Nasıl Geçitsporlular, Bursa’da kaybettikleri maç sonu rakiplerini nasıl alkışladılarsa, Erzurum Büyükşehir Belediyesporlular da bunu kabul etmesi gerekir.

Maçın hakem triosunu gelince;

Evet kötü yönetim göstermiş olabilirler. Ama unutmayın Kutay’ın attığı çelmenin karşılığı diskalfiye olmalıydı. Hakem sadece teknik faul verdi.  Baş antrenörünüzün saha içine girip hakemle tartışmasına dahi teknik faul çalmadı. Gerçek siz maçı hangi gözle izlediniz diye sormak gerekmiyor mu?

Bir şey daha belirtmek istiyorum, siz koskoca bir kent takımısınız. Maç listenizi bile verememeniz nedeniyle maç 8 dakikalık gecikme ile başlıyor. Bence sayın Ahmet Dal bunu siz yetkilendirdiğiniz insanlara bir sorun isterseniz.

Lütfen yenilgiye kılıf aramayın. Sahada verdiğiniz mücadeleye bakın. Bir rakip nasıl hırslandırılır ve maçı nasıl elinden alırın dersini sizler bize gösterdiniz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı