Bursa Uludağ Basketbol KulübüKöşe Yazıları

Büyükşehir’in Perileri ışıl ışıl

Üst grubu zorlayan iki takımın mücadelesi vardı Yıldırım Şahin Başol Spor Kompleksi’nde.

Kazananın bir adım öne çıkacağı bir mücadeleydi. İki takımında hem galibiyet, hem de yenilgi sayıları denkti.

Kazanan bir adım öne çıkacak ve üst grubu yakalama şansı olacaktı. Üzerine üstlük Bursa Büyükşehir Belediyespor’da sakatlıklarda can sıkar durumdaydı.

Bir de maç içerisinde oyun kurucu ve takımın en büyük silahlarından birisi olan Rabia Gülşah Çelebi, pota altındaki etkili isimlerden Ferda Yıldız ile Melike Bakırcoğlu sakatlıklar yaşayınca maçın sıkıntıya gireceğini düşünmüştüm.

Ancak öyle olmadı.

Rakibi ile dişe diş mücadele eden ve temposunu hiç düşürmeyen bir Bursa Büyükşehir Belediyespor vardı parkede.

Mersin 07 Basketbol ise biri Türk olmak üzere iki yabancı ile mücadele verdi. 2 metrenin üzerinde oyunculara sahip olan konuk takım hücumda pota altını iyi kapatan Bursa temsilcisi karşısında sayı üretmekte zorlandı.

Antalya temsilcisinde Meryemgül Tekin ve Goodwin isabetli dış şutlarıyla dikkat çekti. Zaman zaman Bahar Kocaoğlu etkili oldu. Ancak Büyükşehir’in perilerinde süre alan tüm oyuncular canlarını dişlerine takarak oynadılar.

Hatta sakat olarak sahada kalmak isteyen Ferda ve Melike’nin katkılarına pota altını çok iyi domine eden ABD’li pivot Monaye White imza koyan isimler arasındaydı.

Bu galibiyet ile Bursa’da üst üste oynadığı iki mücadeleyi de kazanan yeşil beyazlılar, ilk üç için avantaj yakalamayı başardı.

Takımın hücum gücünü çeken Gülşah Çelebi bu maçı sadece bir sayı ile tamamladı. 10 asist yapan Gülşah serbest atışlarda 7’de 0, üç sayılık atışlarda ise ilk kez 3 de 0 ile oynadı.

Büyükşehir’in perilerinde en üretken isim 26 sayı ile oynayan Amerikalı pivot White olurken, çift hanelere ulaşan diğer isimler ise Gizem Uca (11) ile Binnur Gülcan (12) oldu. Mücadeleyi ayak bileği dönmesi nedeniyle sakat olarak sürdüren Melike 8 sayı ile noktaladı.

Sonuç olarak;

Zorlu ve sıkıntılı geçmesi beklenen mücadelede kritik bir galibiyet alan Bursa Büyükşehir Belediyespor, sıralamada yükselişini sürdürdü.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı