Köşe YazılarıTofaş Spor Kulübü

Bu maçı anlatmaya kelimeler yetmez!

Öyle bir maç ki bunu anlatmaya inanın kelimeler bile yetmez.

Müthiş bir heyecan kasırgası,

İnsan böyle gerilimi yüksek bir maçı izlerken, ‘kalbinden sorunu olan nasıl dayanacak bu tempoya, strese’ diye inanım birkaç kez aklımdan geçirdim.

TSYD Bursa Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi benimle aynı fikirdeymiş ve heyecanın yüksek olduğu bir anda, ‘İnsanın kalbi bu tempoya dayanmaz’ diye sözlerini duydum.

Gerçekten nefes kesen bir maç.

Pınar Karşıyaka inanılmaz sonuçlara imza atıyor ve liderliği elinde tutuyor. Tofaş ise aldığı sonuçlarla hepimizi şaşırtmıştı.

Bu mücadeleyi eşik atlama maçı olarak görmüştüm.

Kötü giden maç trafiği sonrası mavi yeşilliler, sayı makinesine dönüşebilen Pınar Karşıyaka’nın şutörlerine adeta nefes aldırtmadı.  Tofaş’ın bu kez iyi savunma yapamadığı yediği 88 sayı ile ortada. Ancak Bursa ekibi 94 sayı atarken, skorerliğini bu maçta ortaya çıkarttı.

Maçın hakemleri lider Pınar Karşıyaka’ya ayrı, Tofaş’a ayrı düdükler çalması tribünlerin bile tepkisini çekti. Beni en çok sinirlendiren olaylardan bir tanesi Semih Erden’in hakemin gözü önünde Williams’ı formasından çekmesi ve buna düdük çalınmaması, ikincisi ise Pınar Karşıyaka hücumunda 24 saniye dolmasına karşın hakemlerin faul kararı vererek, İzmir temsilcisinin maçtan kopmasına izin vermediler.

MUHSİN YAŞAR FARK YARATTI

Şu bir gerçek, Tofaş’ın alt yapısından gelen Muhsin Yaşar, her maçta üzerine koya koya ilerliyor. Öyle basketler attı ki, öyle bloklar yaptı ki adeta uyuyan tribünleri uyandırdı. Özellikle üçüncü periyottaki müthiş mücadelesi alkış alırken, tribünler bile pota altında kaçırdığı basit hücumlarda bile onu alkışlaması en güzel örneği oldu maçın.

BARIŞ ERMİŞ FARKI

Tofaş’ın tecrübeli ismi Barış Ermiş double-double yaptı.  23.17 dakika parkede kalan Barış 12 asist, 14 sayı ile oynarken, galibiyete katkı koyan isimlerden biri oldu.  Mesela bir başka deneyimli isim Meija 8 sayı atmasına karşın kritik sayıları hayat öpücüğü gibi geldi yeşil-mavililere.

Williams 22 dakika sahada kalmasına karşın Tofaş’ın 21 sayı ile en çok sayı üreten ismi oldu. Onu 18 sayı ile Muhsin Yaşar olurken, maçı 11 sayı ile tamamlayan DJ White kısa sürede iyi işlere imza attı.

Sonuç olarak Tofaş, kendisini yeniden üst sıralara taşıyacak bir galibiyete imza attı. Önemli olan mavi-yeşillilerin bu istekli oyunlarını bundan sonraki maçlarda da sürdürmesi gerekiyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı