Bursaspor İnfo YatırımKöşe Yazıları

Bize de Nedim Yücel’le Serkan Erdoğan’ı kutlamak düşüyor

Yeni Dönem Gazetesi Spor Yazarı Engin Aksöz'ün köşe yazısından alıntıdır.

Kolay geçmeyeceğini iddia ettiğim Frutti Extra Bursaspor-Bahçeşehir Koleji Süper Basketbol Ligi maçı beni yanıltmadı…

Uzun süre az farklarla lehimize giden skor, son dakikalara sıkışan savunma zaafları ve top kayıplarıyla bir anda kafa kafaya geldiği gibi, az kalsın maç kaybediliyordu bile.

Dwight Hardy’in bitime 8 saniye kala bulduğu üçlüğüyle bir sayı farkla geriye düşen Bursaspor, bu kez 2 saniye kala Chris Jones’dan gelen 2 sayılık basketle soğuk terler döktüğü maçı kazanmasını bildi.

Maçın yorumunu yarına bırakarak; Bursaspor‘un yabancı seçimindeki başarına vurgu yaparak yazımızı tamamlayalım.

Sezon başında transfer ettiği 5 yabancının 4’ünde tam isabet sağlayan Frutti Extra Bursaspor, performansını beğenmediği Mykal Riley’in yerine getirdiği Porto Rikolu Gian Clavell’de de doğru tercih yaptığını gösterdi. Sadece iki ter idmanıyla maça çıkan Clavell çok kritik zamanlarında yaptığı isabetli atışlarla galibiyetin elde edilmesine çok önemli katkıda bulundu.

Setleri tam olarak bilemediği için sık sık kenara gelerek Erdoğan‘dan uyarılan alan Porto Rikolu kombo guard savunma performansını da geliştirdiğinde Bursaspor‘a ilaç gibi gelecektir.

Boşuna ‘iş bilenin, kılıç kuşananın’ dememiş büyüklerimiz. Bize de Nedim Yücel’le Serkan Erdoğan‘ı kutlamak düşüyor.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Tebrik ederim Engin Bey bomboş bir yazı olmuş. Bir de bu yazı için uğraşmışsınız. Tamamen maç sonucuna yönelik ve bireysel performansa dayalı bir yazı. Bursaspor’un bal gibi, açık seçik şut atabilen 4-5 oynayabilen bir uzuna ihtiyacı var. Olaseni’ye bir şey olsa 4-5 pozisyonuda kim oynayacak? İzzet hiç bir zaman yok zaten. Bunu neden yazmadınız?

    Clavell 2 sayı atıp Bursa bu maçı kaybetseydi, böyle bir yazı yazmayacaktınız. Basketboldan bu kadar anlıyorsunuz işte.

    Ayrıca üşenmedim, Yeni Dönem’in internet sayfasında sizin bu yazınızın yayımlandığı sayfaya da girdim, oraya da bu yazdığım yorumları yazacaktım ama YORUMA KAPALI yazılarınız. Neden? 🙂

    İnşallah bu yoruma denk gelir de okursunuz ya da birileri size gösterir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı