Genel

Westbrook: “Benim İşim LeBron James’in Yükünü Azaltmak”

Los Angeles Lakers, geçtiğimiz günlerde kadrosuna kattığı Russell Westbrook için bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda yeni takımındaki rolü hakkında açıklamalarda bulunan Westbrook, “Benim işim, LeBron James’in yükünü azaltmak ve işleri onun için daha kolay hale getirmek” ifadelerini kullandı.

2020 yılında şampiyonluk sevinci yaşayan Lakers‘ın 2021-22 sezonuna yüksek beklentilerle gireceğinin altını çizen Westbrook, “Harika bir kadroya sahibiz. Yakından tanıdığım oyuncular var. Her zaman oynadığım takımların kadrosuna bakıp takım arkadaşlarımı nasıl daha iyi hale getireceğimi bulmaya çalışırım.” sözlerini söyledi.

Kariyeri boyunca 9 kez All-Star seçilen, 1 kez MVP ödülünü kazanan ve son 5 sezonun 4’ünü triple-double ortalamayla tamamlayan Westbrook’un takıma nasıl uyum sağlayacağı bir başka soru işareti.

32 yaşındaki Westbrook, geçen sezon NBA’in topu en fazla elinde tutan 15. oyuncuydu. Topu sürekli olarak elinde tutma isteği Westbrook’un diğer yıldızlarla beraber oynamasını zor hale getiren bir faktör olarak ön plana çıkıyordu.

Bu yüzden LeBron James ile Russell Westbrook’un önümüzdeki sezon nasıl bir uyum yakalayacağı Lakers’ın sezonunun kaderini belirleyen önemli faktörlerden birisi olacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı