Genel

Portland, Damian Lillard’ı Takaslamaya Yanaşmıyor

Geçen sezon play-off ilk turunda Denver Nuggets‘a elenen Portland Trail Blazers‘ta Damian Lillard’ın geleceği merak konusu.

Yıldız isim, daha önce yaptığı açıklamalarda takımından takasını istemediğini dile getirse de geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76ers‘ın skorer oyuncuyu kadrosuna katmak için harekete geçtiğine dair haberler gündeme gelmişti.

Konu hakkında ESPN’den Zach Lowe’un haberine göre Blazers, şu ana kadar Lillard’ı takas görüşmelerinde masaya koymama konusundaki tavrını devam ettiriyor.

Habere göre Lillard’ın 2021-22 sezonunda takas edilmesi durumunda ise en olası adresler olarak Philadelphia 76ers ve New York Knicks olarak ön plana çıkıyor.

Knicks, yaz döneminde kadrosundaki oyuncuların büyük kısmıyla yeni sözleşme imzaladığı için bu isimleri bir takasa dahil edebilmek için 15 Aralık’a kadar beklemek durumunda. Öte yandan Sixers, All-Star apoletli Ben Simmons’ı takas etmek isteği bilinen bir gerçek. Fakat Lillard’ın henüz bir takas isteği olmadığı ve Blazers’ın da yıldız oyuncusuyla yollarını ayırmaya sıcak bakmaması bu hamlenin gerçekleşme ihtimalini fazlasıyla düşürüyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı